Plac Wejhera. Modernizacja fontanny

  • 13.03.2019, 13:31 (aktualizacja 13.03.2019 13:39)
  • Redakcja wejherowo24.info
Plac Wejhera. Modernizacja fontanny
Na Placu Wejhera od wielu lat ulokowana była fontanna. Niestety nie zawsze działała. Władze miasta postanowiły ją zdemontować i w tym miejscu usadowić nową, sprawną fontannę. Niestety okazało się, że cała podziemna infrastruktura wymaga większego nakładu prac niż przypuszczano.

Fontanna na Placu Wejhera wymagała remontu. Często nie funkcjonowała, jej stan techniczny nie był najlepszy. Niezbędna była modernizacja. 

"Od paru sezonów widzieliśmy oraz zgłaszali nam to mieszkańcy, że fontanna nie działa prawidłowo. Ciśnienie wody w dyszach nie było zadowalające. Dochodziło do odpadania płyt wokół fontanny. Należało zatem zdiagnozować powody, dlaczego tak się dzieje. Okazuje się, że cały problem tkwił pod ziemią." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa. 

A to wymagało przerwania prac remontowych podjętych w ubiegłym roku, żeby zmodernizować infrastrukturę podziemną. Bryła nowego obiektu będzie taka sama jak wcześniejsza fontanna. W środku jednak zamontowana zostanie rzeźba, z której tryskać będzie woda. Koszt modernizacji opiewa na około 300 tys. zł. 

 

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe