Hala przy "piątce". Coraz lepiej...

  • 15.03.2019, 10:36 (aktualizacja 15.03.2019 10:44)
  • Redakcja wejherowo24.info
Hala przy "piątce". Coraz lepiej...
Trwa budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wejherowie. Uczniowie oraz Wejherowianie będą mogli skorzystać z nowego obiektu już w przyszłym roku.

Budowa sali gimnastycznej przy wejherowskiej Szkole Podstawowej nr 5 w Wejherowie rozpoczęła się pod koniec 2018 r., a efekty budowy są już widoczne. Zakończenie prac zaplanowano na wiosnę 2020 r. Inwestycja kosztuje miasto ok. 9 mln zł.


"Jesteśmy na etapie bardzo zaawansowanym i troszeczkę przed harmonogramem. Są już fundamenty, pierwsze ściany. Robimy sieci i zajmujemy się terenem wokół." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa. 


Hale zaplanowano tak, żeby spełniała wymogi obiektu pełnowymiarowego. 


"Będzie to hala dostępna nie tylko dla uczniów, ale też dla imprez poza szkołą. Będzie oddzielne wejście." - powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz wiceprezydent Wejherowa. 


Obiekt będzie posiadał odpowiednie zaplecze m.in. pomieszczenia magazynowe na sprzęt sportowy, osobne szatnie dla dziewcząt i chłopców, toalety oraz niezależne wejście zewnętrzne. Powstanie tam również ściana wspinaczkowa. Widownia zaplanowana jest na ok. 200 osób. Cały teren wokół szkoły zostanie zagospodarowany i wyposażony w ławki oraz stojaki na rowery.

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe