Realizacja Budżetu Obywatelskiego. Sterylizacja kotek i suk...

  • 18.03.2019, 15:12 (aktualizacja 20.03.2019, 15:21)
  • Redakcja wejherowo24.info
Realizacja Budżetu Obywatelskiego. Sterylizacja kotek i suk...
Od 1 kwietnia br. po raz pierwszy rusza Program sterylizacji suk i kotek należących do mieszkańców Wejherowa, który finansowany będzie w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Celem akcji jest popularyzacja skutecznej i humanitarnej metody ograniczenia nadpopulacji zwierząt domowych (szczególnie psów i kotów), co w efekcie końcowym zminimalizuje liczbę zwierząt trafiających do schronisk. 


"Rusza program sterylizacji kotek i suk właścicielskich czyli nie tylko tych wolnożyjących, ale również tych, które mają swoich właścicieli. Jest to program uruchomiony w ramach Budżetu Obywatelskiego. Rok 2019 to jest rok jego realizacji - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa. 


Akcja prowadzona będzie przez Wejherowski Zarząd Nieruchomości Komunalnych do wyczerpania środków finansowych, przeznaczonych na ten cel w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019. Dlatego istotna będzie kolejność wpływu.. Pamiętajmy jednak, że wnioski należy składać od 1 kwietnia. Koszt zabiegu ponosi Gmina Miasto Wejherowo.

            Program realizują gabinety weterynaryjne:

a) przychodnia weterynaryjna ul. Chopina 11, tel. 58-672-15-62,
b) gabinet weterynaryjny, ul. Pucka 33, tel. 58-672-13-04,
c) gabinet weterynaryjny, ul. Sobieskiego 241, tel. 58-672-22-61,
d) przychodnia weterynaryjna, ul. Morska 9A, tel. 58-351-28-06,
e) przychodnia weterynaryjna, ul. Ofiar Piaśnicy 4, tel. 603-395-712;

           Akcja dotyczy zwierząt powyżej 6 miesiąca życia oraz kwalifikujących się do znieczulenia ogólnego.

Co trzeba zrobić, aby skorzystać z zabiegu finansowanego przez miasto?

1. W przypadku psa zaczipować zwierzę, jeżeli nie jest jeszcze oznakowane lub jeżeli jest oznakowane na terenie innej gminy, wypełnić i złożyć formularz zgłoszenia do ewidencji Urzędu Miejskiego w Wejherowie (formularz dostępny w BIP UM w Wejherowie). Czipowanie zwierząt jest darmowe dla każdego mieszkańca naszego miasta, można je wykonać w każdym gabinecie weterynaryjnym na terenie miasta. W przypadku kota, jeżeli nie został wcześniej zaczipowany, w dniu przeprowadzanego zabiegu sterylizacji będzie on dodatkowo oznakowany.
2. Wypełnić poniższy formularz pt. „Wniosek właściciela o wykonanie zabiegu sterylizacji suki /kotki* na koszt Gminy Miasta Wejherowo w 2019 roku, w ramach Programu „Sterylizacja kotek i suk właścicielskich”
3. Udać się z wypełnionym ww. formularzem do Wejherowskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, ul. Obrońców Helu 1, 84-200 Wejherowo nie wcześniej niż 1 kwietnia br., celem wstępnej weryfikacji wniosku. W tym celu wnioskodawca będzie zobowiązany do okazania dowodu tożsamości lub innego dokumentu potwierdzającego zamieszkanie na terenie miasta (np. rachunek za prąd czy wodę), natomiast w przypadku gdy zabieg będzie dotyczyć psa – dodatkowo dokumentu potwierdzającego aktualne szczepienie psa przeciwko wściekliźnie.
4. Wnioski zostaną rozpatrzone w kolejności wpływu (data, godzina). Wnioskodawca zostanie poinformowany telefonicznie, do którego gabinetu ma zgłosić się na wizytę kwalifikacyjną. Wizyta odbędzie się w gabinecie najbliższym miejscu zamieszkania Wnioskodawcy lub w przypadku wyczerpania środków finansowych w kolejnym najbliższym gabinecie.
5. Po otrzymaniu informacji od Wejherowskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, udajemy  się do wskazanego gabinetu weterynaryjnego, gdzie, po wizycie kwalifikacyjnej, zostanie ustalony termin zabiegu sterylizacji/kastracji zwierzęcia.

WAŻNE!
- Podczas zabiegu, suki i kotki nie mogą  być w trakcie cieczki/rui.
- Od ostatniego szczepienia muszą upłynąć przynajmniej 2 tygodnie.
- Minimum 12 godzin przed zabiegiem nie należy karmić zwierzęcia – podajemy tylko wodę do picia.
- Należy przestrzegać zaleceń pooperacyjnych przekazanych przez lekarza weterynarii.
-  Dla zachowania bezpieczeństwa zaleca się, aby kotki dostarczane na zabieg i po zabiegu przewożone były w transporterach.  

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe