Patron rzemieślników. Uroczysta parada...

  • 20.03.2019, 13:31
  • Redakcja wejherowo24.info
Patron rzemieślników. Uroczysta parada...
19 marca przypada święto patrona rzemieślników - św. Józefa. Z tego powodu sprzed Powiatowego Cechuu Małych i Srednich Przedsiebiorstw wyrusza procesja w kierunku Kolegiaty, gdzie odprawiona zostaje msza św.

19 marca rzemieślnicy obchodzą dzień swego patrona czyli św. Józefa. Zgodnie z tradycją rzemieślnicy i przedsiębiorcy z terenu powiatu wejherowskiego spotykają się w Powiatowym Cechu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który zrzesza niepełna 800 rzemieślników. Placówka zwana potocznie jako "cech" prowadzi  szkolnictwo zawodowe. Naukę można kontynuować w kilku kierunkach m.in. fryzjerstwie, motoryzacji, budowlance, sekcji odzieżowej, spożywczej czy drzewnej. Powiatowy Cech Małych i Średnich Przedsiębiorstw jest najstarszą organizacją samorządu gospodarczego działającą na terenie powiatu wejherowskiego. Tradycją zatem jest parada ulicami miasta w dniu patrona rzemieślników. 
Sprzed placówki uroczystym przemarszem, na czele z orkiestrą dętą wyruszają w kierunku wejherowskiej Kolegiaty. Na Placu Jana Pawła II następuję uroczyste złożenie kwiatów, a następnie w kościele odprawiona zostaje msza św. 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe