Powstaje rondo. Od 21 marca zmiana w ruchu

  • 20.03.2019, 14:47 (aktualizacja 10.06.2019, 10:06)
  • Redakcja wejherowo24.info
Powstaje rondo. Od 21 marca zmiana w ruchu
Ruszyła budowa ronda u zbiegu ulic 12 Marca i Sikorskiego w Wejherowie. Prace potrwać mają do końca wakacji. W ramach budowy powstanie rondo, a także ścieżka pieszo-rowerowa i miejsca postojowe.

Trwa budowa ronda u zbiegu ulic 12 Marca oraz Sikorskiego w Wejherowie. Rondo ma przede wszystkim usprawnić ruch w tym miejscu, zwłaszcza w kontekście uruchomienia Węzła Zryw. Wówczas ruch skierowany zostanie na ulicę Sikorskiego.

"Budowa podyktowana jest przede wszystkim celami bezpieczeństwa. W tym miejscu dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń drogowych, a nawet wypadku śmiertelnego. (...) Jest to inwestycja perspektywiczna. W sposób bezkolizyjny będzie można włączyć się w ulicę Sikorskiego. Biorąc pod uwagę, że etapami budowany jest Węzeł Zryw i w przyszłości zostanie zbudowany tunel pod torami w tym miejscu, więc ruch zostanie skierowany w ulicę Sikorskiego. "- powiedział Jacek Thiel wicestarosta powiatu wejherowskiego. 


To kolejna ważna inwestycja realizowana przez Powiat Wejherowski, przy współpracy Urzędu Miasta Wejherowa.  W zeszły roku do użytku oddano nowego rondo u zbiegu ulic 12 Marca, Wniebowstąpienia i Judyckiego. Zapowiadano wówczas, że planowana jest w pobliżu kolejna inwestycja. 
Budowane rondo zostanie podniesione o około metr, dlatego też na jakiś czas będzie trzeba zamknąć drogę. Termin zakończenia prac to 30 sierpnia br. Koszt budowy wynosi ponad 3 miliony złotych.
Pieniądze pochodzą z budżetu Powiatu Wejherowskiego, Miasta Wejherowa, a także z Rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.
W związku z zamknięciem ul. 12 Marca, od 21 marca zmienione zostaną trasy i rozkłady trzech linii autobusowych: nr 2, 11 i 16. Na czas trwania prac zaplanowano objazdy ul. Roszczynialskiego.

 

Redakcja wejherowo24.info

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kasia
Kasia 22.03.2019, 09:04
Super. W Wejherowie to przynajmniej są robione ciekawe inwestycje. Bravo!!! To przykład dla innych miast.
Uważny
Uważny 21.03.2019, 23:51
Już poprawiono literówkę w tekście. Dziękujemy
Uważny
Uważny 20.03.2019, 22:36
Pan Jacek Thiel jest facetem więc powiedział a nie powiedziała
Rowerzysta
Rowerzysta 20.03.2019, 15:18
Może wreszcie będzie można swobodnie przejechać ścieżka rowerową przy wulkanizacji

Pozostałe