Jechał 160 km/h przez Wejherowo. Nagrali go policjanci...

  • 20.03.2019, 15:03 (aktualizacja 20.03.2019, 15:12)
  • KPP Wejherowo
Jechał 160 km/h przez Wejherowo. Nagrali go policjanci... KPP Wejherowo
Wczoraj policjanci drogówki kontrolowali miejsca, które mieszkańcy zaznaczyli na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i wskazali, że dochodzi tam do przekraczania dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze przejeżdżając przez Wejherowo, zauważyli kierowcę audi jadącego z dużą prędkością. Wykonany pomiar prędkości wskazał, że 21-latek pędził prawie 160 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, ukarali mandatem oraz punktami karnymi.

Mundurowi przed północą patrolowali rejon miasta, kiedy tuż przed nimi zauważyli jak kierowca audi zaczął przyspieszać. W związku z tym natychmiast sprawdzili jego prędkość. Według wykonanego pomiaru i zapisu z video rejestratora 21-latek pędził przez Wejherowo z prędkością prawie 160 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do sześćdziesięciu. 

Z uwagi na to, że mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 97 km/h policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Dokument zostanie teraz przesłany do starosty z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które skutkować może utratą uprawnień do kierowania na okres 3 miesięcy. Funkcjonariusze zatrzymali mu także dowód rejestracyjny. Kierowca został ukarany mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi.

Mieszkańcy naszego powiatu wskazują policjantom miejsca na Krajowej Mapie Zagrożeń  w których dochodzi m.in. do przekraczania dozwolonej prędkości. W tych właśnie miejscach funkcjonariusze pojawiają się cyklicznie.

Źródło: KPP Wejherowo

KPP Wejherowo
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jasiek
Jasiek 21.03.2019, 12:38
Zgadzam sie z Dawid dobrze zlapali chlopaka ktory przekroczyl dozwolona predkosc ale dlaczego policja nie zrobila tego przy pierwszym pomiarze tylko dalej za nim jechali tez potrzebowali adrenaliny ? Po wykonaniu pomiaru chyba powinni odrazu przystapic do zatrzymania a nie lamac przepisy dalej za nim jadac i nagrywac skoro mieli podstawe do zatrzymania
racjaaa
racjaaa 21.03.2019, 10:39
Pajac...oby jak najwiękcej takich młodych niemyślących zatrzymywać i ostro karac
Dawid
Dawid 20.03.2019, 17:54
Taaa a policja dokonując pomiaru 122 km/h na wysokości Kochanowskiego zamiast go natychmiast zatrzymać postanowili ponagrywać dalej aż dokonają bardziej spektakularnego pomiaru... Kierowca został ukarany (niedaleko ulicy przemysłowej), a co z funkcjonariuszem który pozwolił mu stworzyć jeszcze większe zagrożenie?

Pozostałe