Rewelacyjna jakość wejherowskiej wody. "Kranówka" lepsza od butelkowanej...

  • 21.03.2019, 12:57
  • Redakcja wejherowo24.info
Rewelacyjna jakość wejherowskiej wody. "Kranówka" lepsza od butelkowanej...
Jakość wody z wejherowskiej sieci wodociągowej przewyższa jakość źródlanej wody butelkowanej kupowanej w sklepach, co potwierdziły niezależne badania Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Woda, nazywana przez wielu „kranówką”, jest smaczna i można ją pić bezpośrednio z kranu bez obaw o swoje zdrowie. 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody.

Surowe kontrole potwierdzają, że „kranówka” jest zdatna do picia. Woda butelkowana nie podlega, aż tak surowym przepisom i badaniom, a przy tym nie ma też dowodu, że jest zdrowsza. Niektóre naturalne wody mineralne zawierają dużo większą ilość minerałów niż jest to zalecane dla np. niemowląt czy też małych dzieci. Istnieją też obawy dotyczące zagrożenia związanego z substancjami chemicznymi zawartymi w plastiku używanym do produkcji butelek. Opakowania plastikowe po zużytej wodzie mają też znaczący, szkodliwy wpływ na środowisko.

Poidełka w wejherowskich szkołach.
Już od kilku lat w czterech wejherowskich szkołach – Szkole Podstawowej nr 8, nr 11 i dwóch budynkach Szkoły Podstawowej nr 9 znajdują się poidełka w ramach programu „Poidełka w szkołach”. 

Woda nie jest chlorowana.
Wszystkie ujęcia wody wyposażone są w stacje uzdatniania, w których prowadzony jest proces mający na celu obniżanie zawartości związków żelaza i manganu do poziomu odpowiadającego obowiązującym przepisom. Większość stacji uzdatniania została rozbudowana lub zmodernizowana przy wsparciu dotacjami z Unii Europejskiej, zapewniając jakość na wysokim poziomie. Produkowana woda nie jest chlorowana. W ramach wdrażania programu bezpieczeństwa bakteriologicznego, na stacjach uzdatniania wody zostały zainstalowane lampy promieniowania UV. Zaletą tej metody dezynfekcji jest to, że woda nie zmienia smaku i zapachu.

Najlepsza niefiltrowana.
Woda dostarczana przez PEWIK spełnia wszystkie, określone przepisami prawa, normy jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Badania przeprowadzone na bieżąco przez certyfikowane laboratoria, własne i obce, gwarantują, że woda z sieci wodociągowej jest smaczna, zdrowa i nie wymaga dodatkowego uzdatniania za pomocą filtrów domowych! 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kasia
Kasia 22.03.2019, 09:05
No na pewno to lepsze, niż ta woda w plastikowych odpadach.

Pozostałe