Niewybuch przy Baczyńskiego. Saperzy zabezpieczyli znalezisko

  • 05.04.2019, 13:49 (aktualizacja 05.04.2019, 13:52)
  • KPP Wejherowo
Niewybuch przy Baczyńskiego. Saperzy zabezpieczyli znalezisko KPP Wejherowo
Wejherowscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o bardzo niebezpiecznym znalezisku. Szybko potwierdzili, zgłoszenie. Okazało się, że mieszkaniec powiatu zauważył kilka skorodowanych pocisków. Miejsce znaleziska zabezpieczyli policjanci. Dzisiaj niewybuchy zabezpieczyli już saperzy.

Wczoraj przed godziną 15:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o ujawnieniu przez mieszkańca niewybuchów w rejonie rzeki przy ul. Baczyńskiego w Wejherowie. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie i wspólnie ze strażnikami miejskimi zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko. Pociski były nadzorowane całą noc do dzisiejszego poranka. Około godziny 9:00 przyjechali po nie saperzy.

Przypomnijmy, że amunicja z okresu wojennego oraz pojedyncze niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Wydobywanie ich lub samodzielne przemieszczanie grozić może kalectwem, a nawet śmiercią. W każdym przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji. Pamiętajmy, że nie należy ich podnosić, przenosić, tylko jak najszybciej powiadomić odpowiednie służby o znalezisku.

KPP Wejherowo
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe