Solidarność dla wolności. Liczne konkursy

  • 08.04.2019, 14:33 (aktualizacja 08.04.2019, 15:18)
  • Redakcja wejherowo24.info
Solidarność dla wolności. Liczne konkursy
Konkursy dla młodzieży oraz dla starszych mieszkańców Wejherowa. Muzeum Solidarności w Wejherowie przy współpracy Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie przygotowało szereg atrakcji.

Konkursy dla uczniów związane z warsztatami dotyczącymi niepodległości oraz biegiem i grami ulicznymi, to tylko część niespodzianek na które Muzeum Solidarności pozyskało grant od miasta Wejherowa oraz powiatu wejherowskiego. 

"Młodzież będzie wędrować od punktu do punktu, gdzie będą na nich czekać przedstawiciele różnych miejsc. Punkty będą związane z powstawaniem solidarności." - powiedział Zygmunt Pałasz prezes Wejherowskiej Wspólnoty Pokoleń.

Przygotowano także konkursy dla osób związanych z kulturą. Każdy kto lubi pisać wiersze, lub do tej pory pisał do tzw. "szuflady" może spróbować swoich sił w konkursie literackim. Zorganizowano także coś dla osób tworzących prace plastyczne oraz osób, które mogą wykazać się w kwestii wykonania wywiadu. Wszystko ma związek z tematyką "Niepodległość dla wolności" i skierowane jest do wszystkich osób, niezależnie od wieku.

"Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu wejherowskiego do konkursu pod nazwą "Nasza Niepodległa". Będzie on w czterech kategoriach: poezja, opowiadanie, wywiad i plastyka." - powiedziała Izabela Katarzyna Bukowska z MPiMKP w Wejherowie. 

Termin zgłaszania i dostarczania prac upływa 15 maja.Wyniki poznamy 4 czerwca.br. Prace literackie w formie elektronicznej należy przesłać na adres [email protected], natomiast plastyczne można dostarczyć osobiście do Muzeum Solidarności przy ulicy Mickiewicza w Wejherowie. Wszelkie informacje znajdują się w Regulaminie konkursu. 

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe