Dzień Wiedzy o Autyzmie. Wejherowskie uroczystości

  • 08.04.2019, 17:06 (aktualizacja 09.04.2019, 15:08)
  • Redakcja wejherowo24.info
Dzień Wiedzy o Autyzmie. Wejherowskie uroczystości
12 kwietnia 2019 r. obchodzić będziemy Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Uroczystości na Placu Jakuba Wejhera organizuje Wejherowskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem we współpracy z Powiatowym Zespołem Kształcenia Specjalnego i Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie.

Impreza rozpocznie się przemarszem o godz. 11.00 z Placu Reginy Osowickiej na Plac Jakuba Wejhera. Marsz "Razem dla autyzmu " poprowadzą w tym roku Motocykliści.
Na wejherowskim rynku rozstrzygnięty zostanie  konkurs plastyczny "Autyzm, czyli...?". Swój występ artystyczny przedstawią uczniowie z PZKS w Wejherowie, wystąpią też młodzi artyści wejherowscy.
W rakcie imprezy będą stanowiska konsultacyjno- informacyjne z przedstawicielami z Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
Zaprezentują się kluby sportowe: Gryf Wejherowo, Tytani, Klub Karate Wejherowo, Klub Kickboxingu oraz Klub Apollo. Nadleśnictwo Wejherowo przygotowało ciekawe stoisko z atrakcjami  dla dzieci. Przed Ratuszem odbędzie się pokaz wozów wojskowych, Straży Pożarnej, a także pokaz umundurowania Policji. Wydarzenie około godziny 16.00 zakończy się koncertem muzycznym.
Patronat Honorowy nad imprezą objęli Prezydenta Wejherowa, Starosta Powiatu Wejherowskiego oraz Wójt Gminy Wejherowo.

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe