Dwukrotnie zatrzymany tej samej nocy. Pijany kierowca...

  • 09.04.2019, 15:14 (aktualizacja 09.04.2019, 15:18)
  • KPP Wejherowo
Dwukrotnie zatrzymany tej samej nocy. Pijany kierowca... KPP Wejherowo
Wczoraj w nocy policjanci ruchu drogowego z Wejherowa zatrzymali mitsubishi, którego kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Trzy i pół godziny później znów ten sam mężczyzna prowadził samochód, tym razem innej marki. Podczas zatrzymania obiecywał funkcjonariuszom łapówkę, w zamian za odstąpienie od czynności.

Około 2:00 w nocy na terenie Redy policjanci z wejherowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mitsubishi. Podczas legitymowania oraz kontroli trzeźwości okazało się, że 49-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy oraz zabezpieczyli samochód, uniemożliwiając kontynuowanie jazdy. Tej samej nocy, trzy i pół godziny później, na terenie Rumi policyjny patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę opla astra. Podczas rozmowy z kierowcą wyczuli od niego alkohol. Mężczyzna podjął próbę ucieczki, ale po krótkim pościgu został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Mundurowi sprawdzili jego trzeźwość, badanie alko testem wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. 49-latek nie miał przy sobie prawa jazdy, bo wcześniej tej samej nocy zostało mu ono zatrzymane przez patrol drogówki w Redzie. Podczas wykonywania czynności służbowych przez policjantów, kierowca zaproponował im łapówkę. Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, gdzie nadal przebywa w policyjnej celi.

Dzisiaj zostanie przesłuchany i najprawdopodobniej usłyszy dwa zarzuty dotyczące kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawiania wolności do lat 2 i wysoka grzywna, zarzut dotyczący obietnicy udzielenia korzyści majątkowej lub osobistej za naruszenie przepisów prawa, osobę pełniącą funkcję publiczną podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

KPP Wejherowo
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

narkomania
narkomania 14.04.2019, 16:29
na konopnickiej diler szkoda slow
zatrudne
zatrudne 10.04.2019, 18:15
jeszcze tak by wypali dilerkę narkotykową

Pozostałe