Strajk nauczycieli... Wejherowskie szkoły

  • 10.04.2019, 12:18 (aktualizacja 10.04.2019, 15:56)
  • Redakcja wejherowo24.info
Strajk nauczycieli... Wejherowskie szkoły
Trwa strajk nauczycieli. Najbardziej sytuacją zestresowani są uczniowie, zwłaszcza Ci, którzy mają egzaminy. Jak zatem wygląda sytuacja na terenie miasta Wejherowa?

W Wejherowie, podobnie jak w innych miastach i gminach w Polsce, trwa spór Związku Nauczycielstwa Polskiego z rządem, którego konsekwencją jest strajk nauczycieli w szkołach.  
W poniedziałek, 8 kwietnia 5 szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest miasto Wejherowo, przystąpiły do strajku. W poniedziałek strajkowało 293 nauczycieli, 74 było nieobecnych (z powodu m.in. zwolnień lekarskich, urlopów, urlopów wychowawczych). Do strajku nie przystąpiło 77 nauczycieli (w tym dyrektorzy i ich zastępcy).Spośród pracowników administracji do strajków przystąpiło 6 osób.
Mając świadomość, że skutki strajku dotkną najmłodszych mieszkańców Wejherowa i rodziców, władze miasta podjęły czynności mające na celu ich zminimalizowanie.
Zajęcia w wejherowskich szkołach odbywają się w zmienionej, dostosowanej do sytuacji formie w postaci zajęć opiekuńczo – wychowawczych. Dzieci nie zostały bez opieki w szkołach. Większość rodziców pozostawiła jednak swoje dzieci w domach. 
Jak poinformowali dyrektorzy poszczególnych placówek,  egzaminy gimnazjalne w wejherowskich szkołach odbędą się.
Szkoły będące pod zarządem Powiatu Wejherowskiego również są otwarte i dostępne dla uczniów. Do protestu przystąpiły wszystkie placówki z wyjątkiem: Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie, Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Wejherowie. 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe