Miał sądowy zakaz, ale... wsiadł przy komendzie do samochodu i odjechał. Został zatrzymany ponownie...

  • 10.04.2019, 15:38 (aktualizacja 10.04.2019, 15:45)
  • KPP Wejherowo
Miał sądowy zakaz, ale... wsiadł przy komendzie do samochodu i odjechał. Został zatrzymany ponownie...
Kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, który został zatrzymany do kontroli drogowej po tym, jak opuścił komendę Policji. Mężczyzna stawił się tam w ramach dozoru policyjnego, który kilka miesięcy temu nałożył na niego prokurator. Kiedy mężczyzna opuścił komendę, wsiadł do samochodu i odjechał. Fakt ten zauważył oficer dyżurny jednostki, który wiedząc, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, o całej sytuacji powiadomił patrol ruchu drogowego. Kilka chwil później mężczyzna został zatrzymany.

Dzisiaj około godziny 6:30 oficer dyżurny wejherowskiej komendy Policji zauważył, że mężczyzna, który w ramach dozoru policyjnego stawił się w jednostce, po wyjściu wsiadł do samochodu i odjechał. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że mężczyzna nie miał prawa wsiąść za kierownicę żadnego pojazdu mechanicznego, gdyż miał zakaz prowadzenia pojazdów na okres jednego roku obowiązujący go do maja 2019 roku. Po interwencji dyżurnego 35-latek szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy ruchu drogowego. Teraz za złamanie sądowego zakazu mężczyźnie może grozić kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Wejherowo
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ale jaja
ale jaja 11.04.2019, 00:18
to jeszcze parę dni i było by po zakazie i jechał by legalnie , rzeczywiste szkodliwość na miarę filmu ..... teraz za czujność zasłużony awans i podwyżka

Pozostałe