Fliger. Disco po kaszubsku i hołd dla KGW

  • 12.04.2019, 11:40
  • Redakcja wejherowo24.info
Fliger. Disco po kaszubsku i hołd dla KGW Zdjęcie z fb FLIGER
Czy disco po kaszubsku może być ciekawe? Okazuje się, że tak. Udowadnia to Mariusz Preihs. Artysta nagrał utwór poświęcony Kołom Gospodyń Wiejskich.


Mariusz Preihs czyli Fliger dał się już poznać kaszubskiej publiczności znacznie wcześniej. W 2012 roku dobrnął do finału "Kaszubskiego Idola". Później wspólnie z innymi finalistami utworzył zespół ColoRed, który z powodzeniem koncertuje do dziś. Najnowszy projekt wokalisty to muzyka disco po kaszubsku. Nie brakuje w niej nowoczesnych brzmień i ciekawych rozwiązań.

"Chcieliśmy promować język kaszubski nie tylko dla osób starszych, ale też wśród młodzieży. Dlatego muzykę disco mieszamy z nowoczesnymi brzmieniami. Ma to być coś świeżego, z energią i uśmiechem." - podkreślił Mariusz Preihs. 


Teledysk Fligera do utworu "KGW" uzyskał na You Tubie sporo pozytywnych odsłon. Występują w nim Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Tuchomiu.

"Te kobiety nigdy nie są zbyt doceniane, a przecież są na każdych festynach, zabawach. Wspierają nas i mocno promują kaszubszczyznę. Uznaliśmy więc, że jeden utwór wraz z teledyskiem powinien być poświęcony, w ramach hołdu, Kołom Gospodyń Wiejskich." - powiedział Mariusz Preihs. 


Teledysk zrealizowano w Sopocie, a sam Fliger zapowiada jeszcze wiele ciekawych projektów. Niebawem wspólnie z tancerkami Amelią i Nicolą, rozpoczyna trasę koncertową. Szczegóły można śledzić na fanpage Fliger.

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe