Niebieski marsz. Dzień Wiedzy o Autyzmie

  • 15.04.2019, 18:32 (aktualizacja 15.04.2019, 18:56)
  • Redakcja wejherowo24.info
Niebieski marsz. Dzień Wiedzy o Autyzmie
Niebieski marsz z okazji Dnia Wiedzy o Autyzmie przemaszerował ze Skweru Reginy Osowickiej na Plac Jakuba Wejhera. Zgromadził tłumy, które udowodniły, że osoby dotknięte autyzmem nie są im obojętne.

Na Skwerze Reginy Osowickiej zgromadziło sie mnóstwo osób, które poprzez uczestnictwo w marszu chciały okazać swoją solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem. Nie zabrakło małych dzieci, młodzieży, w tym delegacji ze szkół i przedszkoli, osób starszych, niektórych radnych, władz miasta Wejherowa oraz powiatu wejherowskiego.
Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem sprawuje piecze na d 17 podopiecznymi. Na terenie całego powiatu wejherowskiego jest blisko 70 osób ze zdiagnozowanym autyzmem.

"Najważniejsza jest terapia. Ważna jest przy małym dziecku, żeby się nie poddawać i jak najwięcej dbać o terapie. Od 2010 do 2015 roku przepracowałem z moim synem około 2600 godzin, ale efekty są. Mój syn uczy się już samodzielnie języka angielskiego, nauczył się pływac." - podkreśla Arkadiusz Raguza prezes Stowarzyszenia na Recz Osób z Autyzmem.

Na placu Jakuba Wejhera rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Autyzm, czyli...?". Swój występ artystyczny przedstawili uczniowie z Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie, wystąpili też młodzi artyści wejherowscy. Można było skorzystać z oferty specjalistów m.in. Powiatowego  Zespołu Kształcenia Specjalnego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie czy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Zaprezentowały się kluby sportowe: Gryf Wejherowo, Tytani, Karate Wejherowo, Kickboxing oraz Apollo. Nadleśnictwo Wejherowo przygotowało ciekawe stoisko z atrakcjami dla dzieci. W trakcie  imprezy  odbył się pokaz wozów  wojskowych, Straży Pożarnej, a także pokaz umundurowania Policji.
Uroczystości na wejherowskim rynku zorganizowało Wejherowskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem we współpracy z Powiatowym Zespołem Kształcenia Specjalnego i Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie.

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe