Dom Bogoria zaprasza. Modernizm - Wejherowo-Bauhaus

  • 17.04.2019, 15:19 (aktualizacja 25.04.2019, 13:41)
  • Redakcja wejherowo24.info
Dom Bogoria zaprasza. Modernizm - Wejherowo-Bauhaus
W kamienicy należącej kiedyś do głównego architekta międzywojennego Wejherowa - Stanisława Świątkiewicza przy ul. Hallera 14 można poznać historię rodziny, przenieść się w świat modernizmu i sztuki.

Stanisław Świątkiewicz - to jeden z najwybitniejszych architektów. Zaprojektował mnóstwo obiektów wejherowskich m.in. zabudowę Kolegiaty, dom Teodora Bolduana, basen, korty tenisowe. Niestety dziś w Polsce nie doceniony i zapomniany, nawet przez wejherowskie społeczeństwo. 
Niewiele osób pamięta międzywojennego architekta i jego rodzinę. Jedną z osób związanych z rodziną wejherowskiego projektanta jest Roman Wilczewski, który wykupił dom Świątkiewiczów i tchnął nowe życie.
Modernistyczna kamienica należąca do głównego architekta międzywojennego Wejherowa - Stanisława Świątkiewicza, staje się ponownie miejscem wypełnionym sztuką i ludźmi. W piątek 12 kwietna odbyło się otwarcie wernisażu prac Alberta Ladacha „Modernizm – Wejherowo – Bauhaus”.  Możemy zobaczyć oryginalne szkice Świakiewicza, dawne zdjęcia, pamiątki rodzinne.
Od 6 do 30 maja w godzinach 12.00 - 18.00 można osobiście zwiedzić dom na ulicy Hallera 14. 
Jeśli ktos posiada pamiątki i informacje o rodzinie Światkiewiczów oraz samym budynku nazywanym Bogoria proszony jest o kontakt z panem Romanem Wilczewskim (nr. tel. 666 677 818).

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe