Straż miejska. Patrole piesze, zmotoryzowane, rowerowe i na guadzie

  • 18.04.2019, 11:02 (aktualizacja 18.04.2019, 11:05)
  • SM Wejherowo/redakcja
Straż miejska. Patrole piesze, zmotoryzowane, rowerowe i na guadzie SM Wejherowo
Jak co roku, na sezon wiosenno- letni Straż Miejska w Wejherowie wprowadza zmiany organizacyjne w swojej pracy. Od czterech lat ulice miasta Wejherowa patrolowane są nie tylko radiowozami, na  quadzie, patrolami pieszymi, ale także patrolem rowerowym.

Przy sprzyjającej pogodzie, w miejsca oddalone od centrum miasta i w te, do których nie da się dojechać radiowozami, patrolowane będą patrolami pieszymi i rowerowymi. Od 12 lat Kalwaria Wejherowska patrolowana jest na quadzie. Ponadto  w niektóre weekendowe noce nad porządkiem i bezpieczeństwem w mieście czuwać będą dwa patrole zmotoryzowane. Tak będzie do końca września. Zmiana systemu pracy ma służyć poprawie porządku i bezpieczeństwa w mieście.

Ponadto wszystkie patrole posiadają na wyposażeniu materiały promujące Wejherowo. Bez problemu turysta otrzyma niezbędne materiały o atrakcjach turystycznych miasta. Ta mobilna informacja turystyczna cieszy się  dużym zainteresowaniem  turystów. Nie każdy turysta pobyt w mieście rozpoczyna od wizyty w biurze informacji turystycznej. Turysta zwiedzający Kalwarię Wejherowską i miasto materiały te  za darmo otrzyma od strażników. Strażnicy  obowiązani zostali również do prowadzenia służebnej roli wobec turystów. Mają służyć im informacją i pomocą.

SM Wejherowo/redakcja

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ewa Elendt
Ewa Elendt 13.05.2019, 21:13
bardzo dziękuję funkcjonariuszom Straży Miejskiej w Wejherowie za zwrot mojej torebki ze skradzionymi/zgubionymi dokumentami.Ludziom łatwiej przychodzi redagować komentarze negatywne czy nawet obrażliwe.Sądzę , że obowiązkiem takze jest powiedzieć DZIEkuję zgodnie z dawnym , prostym obyczajem. Ewa ElendtPozostałe