Wydłużenie trasy nr 6. Powstaną nowe przystanki

  • 19.04.2019, 12:08 (aktualizacja 19.04.2019, 12:21)
  • UM Wejherowo
Wydłużenie trasy nr 6. Powstaną nowe przystanki
Miasto planuje usprawnić komunikację autobusową w Wejherowie. Od 6 maja linia autobusowa nr 6 zostanie wydłużona do pętli na os. Fenikowskiego, utworzone zostaną także nowe przystanki autobusowe.

Od 6 maja 2019 r. linia autobusowa nr 6 zostaje przedłużona do pętli Wejherowo Os. Fenikowskiego. Do tej pory, linia kursowała na trasie Wejherowo Rogali ENERGA do skrzyżowania z ul. Patoka/Necla.

Trasa w kierunku Os. Fenikowskiego przebiegać będzie do przystanku Chmielewskiego bez zmian, dalej autobus pojedzie ul. Gryfa Pomorskiego do skrzyżowania z ul. Orzeszkowej i następnie do pętli na Os. Fenikowskiego. Na nowym fragmencie trasy zostaną utworzone przystanki Dzięcielskiego przy osiedlu Dzięcielskiego oraz Gryfa Pomorskiego Kościół obok kościoła przy ul. Gryfa Pomorskiego.

Trasa w kierunku Wejherowo Rogali Energia przebiegać będzie: od przystanku początkowego Wejherowo Os. Fenikowskiego ulicami: Orzeszkowej, Gryfa Pomorskiego do przystanku Wejherowo Necla/Patoka i dalej bez zmian.

Obecny przystanek końcowy Wejherowo Necla/Patoka zostaje wyłączony z obsługi, a obsługa wejherowskiego szpitala zostaje zapewniona tylko kursami z oznaczeniem „S – kurs przez: Wejherowo Szpital02”.

UM Wejherowo
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Old pasażer
Old pasażer 23.04.2019, 22:41
Opinia Pasażera z 20 kwietnia jest poparta prawie roczną obserwacją. Z za biurka nie widać jakie grupy pasażerów jeżdzą o jakiej godzinie w dni powszednie i wolne. Również nie słyszy się komentarzy wielu starszych pasażerów co nie mogą chodzić na przystankach przy centrum Kaszuby. Przy okazji jest tam za mała ławka tylko na 3 miejsca a często jest grupa 10 seniorów którzy czekają na jak mówią swoją 6. Ponadto jeżeli autobus będzie jeździł z Osiedla Fenikowskiego to część pasażerów przesiądzie się z linii nr 8 i nr 1 do autobusu Nnr 6 gdyż trasa będzie krótsza a więc szybsza.
Pasażer
Pasażer 20.04.2019, 23:10
Na linii nr 6 powinna być stała godzina odjazdu z danego przystanku w dni robocze i soboty oraz niedziele i święta. Częstotliwość kursowania powinna być co pół godziny w szczycie i co 45 minut poza szczytem
M
M 22.04.2019, 13:58
Niestety, aby zwiększyć częstotliwość potrzeba pieniędzy i dodatkowego autobusu, a na linii 6 nie jest wymagana taka wysoka częstotliwość jak proponowana. Musimy pamiętać, że linia 6 ma za zadanie w dni powszednie odwożenia i dowożenia dzieci do szkół stąd wynikają ewentualne wybicia z taktu godzinnego na linii. Są one niewielkie. Większe przesunięcie, które obowiązuje po południu wynika z obowiązkowej przerwy posiłkowej dla kierowcy, która wynika z ustawy. Pozdrawiam

Pozostałe