Zaatakował przechodnia. Został szybko zatrzymany

  • 23.04.2019, 11:52 (aktualizacja 23.04.2019, 12:05)
  • KPP Wejherowo
Zaatakował przechodnia. Został szybko zatrzymany Zdjęcie poglądowe
Dzielnicowi zatrzymali sprawcę rozboju, do którego doszło w niedzielę na terenie gminy Wejherowo. 54-latek został już przesłuchany, dziś zostanie doprowadzony do wejherowskiej prokuratury.

 

W niedziele wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o rozboju do którego doszło w jednej z miejscowości gminy Wejherowo. Natychmiast na miejsce zostali skierowani dzielnicowi, którzy przeszukali pobliski teren miejsca, w którym doszło do rozboju. Po chwili zauważyli mężczyznę, którego wygląd zgadzał się z rysopisem sprawcy. 54-latek został zatrzymany i doprowadzony do wejherowskiej komendy. Funkcjonariusze zajmując się sprawą ustalili, że sprawca chwilę szedł za pokrzywdzonym, następnie złapał pokrzywdzonego za kurtkę, przyparł siłą do płotu jednocześnie podduszając i kazał dać pieniądze. Kiedy pokrzywdzony spełnił żądania, sprawca zabrał pieniądze i oddalił się z miejsca zdarzenia, a pokrzywdzony wezwał na miejsce policjantów.
Ostatnie noce sprawca spędził w policyjnej celi, został już przesłuchany i niebawem zostanie doprowadzony do wejherowskiej prokuratury. Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. 

KPP Wejherowo
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe