Wielkanoc na drogach powiatu wejherowskiego. Przed nami "Bezpieczna majówka"

  • 24.04.2019, 15:16
  • Redakcja wejherowo24.info
Wielkanoc na drogach powiatu wejherowskiego. Przed nami "Bezpieczna majówka"
31 zdarzeń drogowych na terenie powiatu wejherowskiego, miało miejsce w okresie świątecznym. Niestety ni eobyło sie bez ofiar śmiertelnych.

30 zdarzeń to tzw. kolizje drogowego. Spowodowane głównie nadmierną prędkością, brakiem trzeźwości czy rozsądku. Doszło także do śmiertelnego potrącenia w Rumi. Piesza wtargnęła na jezdnie w miejscu niedozwolonym.

"Najwięcej zdarzeń właśnie było w piątek i w sobotę (...) Dużo działo się w ruchu drogowym,ale nie tylko. Policjanci prewencji interweniowali wielokrotnie w kwestii awantur domowych, kłótni małżeńskich i sąsiedzkich." - powiedziała asp. sztab. Anetta Potrykus oficer prasowy KPP Wejherowo. 


Pomimo zakończenia okresu wielkanocnego funkcjonariusze nie rezygnują ze wzmożonych kontroli. Tuż po Lanym Poniedziałku realizowali działania, których celem była kontrola stanu trzeźwości u kierujących. A niebawem rozpoczną akcje o nazwie"Bezpieczna majówka".

"Będą to wzmożone kontrolę ruchu drogowego. Sprawdzana będzie trzeźwość, prędkość, czy kierowcy i pasażerowie są podczas jazdy zapięci w pasy, czy dzieci są przewożone w specjalistycznych fotelikach." - powiedziała  asp. sztab. Anetta Potrykus oficer prasowy KPP Wejherowo.

 Zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i bliskich. Apelujemy do kierujących pojazdami o rozwagę podczas jazdy i  przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. W szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości, respektowanie praw pieszych, a także niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie.

 

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe