Dwa pożary lasu. Najpierw w Nadleśnictwie Wejherowo, potem w Nadleśnictwie Strzebielino

  • 25.04.2019, 13:28 (aktualizacja 25.04.2019, 13:43)
  • Redakcja wejherowo24.info
Dwa pożary lasu. Najpierw w Nadleśnictwie Wejherowo, potem w Nadleśnictwie Strzebielino
Ponad 1,5 hektara lasu spłonęło przy tzw. Ścieżce Zdrowia w Luzinie. Z żywiołem, który szybko się rozprzestrzeniał walczyło 11 jednostek Straży Pożarnej. Zgłoszenie o pojawiającym się ogniu wpłynęło do Państwowej Straży Pożarnej o 14.49. Akcje zakończono tuż przed 22.00.

24 kwietnia na terenie nadleśnictwa Strzebielino doszło do poważnego pożaru. W Luzinie spłonęło 1,5 hektara lasu. Pożar młodych drzew i ściółki udało się dzięki sprawnej akcji opanować. Akcja gaśnicza trwało 7 godzin. 

To była duża akcja i dosyć trudna, ze względu na niesprzyjające okoliczności. Porywisty wiatr oraz niska wilgotność ściółki leśnej. Pożar się bardzo szybko rozprzestrzeniał. Akcja trwała około 7 godzin. Oprócz ugaszenia pożaru jest też dogaszanie. Duże zadanie spełniła również służba leśna." - powiedział kpt. Karol Cybulski zastępca naczelnika Wydziału Szkolno - Operacyjnego w PSP Wejherowo.

Nadleśnictwo wyceniło straty na ok. 100 tys. zł. Dzień wcześniej blisko 1,8 hektara lasu spłonęło na terenie Nadleśnictwa Wejherowa w okolicach Orla. Strażacy apelują o zachowanie ostrożności i rozwagi przebywając w lesie.

"W lesie w odległości 100 metrów od granicy lasu, nie wolno używać ognia otwartego, nie powodować wypalania warstwy gleby (...) Jeżeli chodzi o pojazdy silnikowe, to można korzystać tylko z dróg leśnych wytyczonych drogowskazami" -  powiedział kpt. Karol Cybulski zastępca naczelnika Wydziału Szkolno - Operacyjnego w PSP Wejherowo.

Pamiętajmy też, że w lesie niewskazane jest palenie papierosów. Przyczyny pożaru w luzińskim lesie wyjaśnia policja. Obecnie w lasach całej Polski obowiązuje III stopień zagrożenia pożarowego. 

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Verum
Verum 29.04.2019, 15:09
WOW! Tam często chodzi młodzież z fajkami...

Pozostałe