Książnica profesora Labudy. Jesienią otwarcie

  • 10.05.2019, 11:58 (aktualizacja 10.05.2019, 13:07)
  • Redakcja wejherowo24.info
Książnica profesora Labudy. Jesienią otwarcie
Zakończono pierwszy etap budowy Książnicy profesora Gerarda Labudy. W swoich założeniach obiekt stanowić ma centrum upowszechniania wiedzy i informacji na temat dziedzictwa kulturowego Kaszub i Pomorza.

Pierwotnie zakończenie prac planowano na początek bieżącego roku. Jednak z uwagi na nieprzewidziane utrudnienia termin uległ przesunięciu. Obecnie zakończono pierwszy etap budowy Książnicy profesora Gerarda Labudy, zaś otwarcie obiektu zaplanowano na jesień 2019. 

"To będzie miejsce w którym będą gromadzone, opracowywane i udostępniane zbiory profesora. Będzie to także miejsce edukacji dla wszystkich, którzy zechcą zapoznać się z postacią profesora, historią Kaszub i kulturą kaszubską. Ma to też być miejsce, które spowoduje wzrost atrakcyjności turystycznej." - powiedział Jacek Thiel wicestarosta powiatu wejherowskiego.

Budowa Książnicy oraz pobliskiej infrastruktury, to koszt 4,5 mln zł. Z tego część środków pozyskano z funduszy zewnętrznych.

"1,5 mln zł zostało pozyskane funduszy europejskich, dokładnie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Pozyskaliśmy 500 tys. zł z Ministerstwa Kultury, 200 tys. z budżetu miasta Wejherowa i 2,5 mln zł z budżetu powiatu wejherowskiego." - powiedział Jacek Thiel wicestarosta powiatu wejherowskiego.

Przypomnijmy, że Książnica powstała na podwalinach istniejącego tam zabytkowego budynku. Z uwagi na ogromny cel jaki ma do spełnienia finansowana z Unii Europejskiej placówka, dobudowane zostało jeszcze jedno pomieszczenie. 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe