Podziemne pojemniki na śmieci. Trwają badania archeologiczne

  • 15.05.2019, 15:53 (aktualizacja 15.05.2019, 16:05)
  • Redakcja wejherowo24.info
Podziemne pojemniki na śmieci. Trwają badania archeologiczne
Trwają prace związanie z powstaniem w starej części miasta podziemnych pojemników na śmieci. Zanim jednak Zakład Usług Komunalnych zrealizuje projekt, muszą zostać przeprowadzone badania archeologiczne.

Wejherowski Zakład Usług Komunalnych realizuje projekt "EkoFabryka". Polega na adaptacji obiektów dawnej fabryki drzewnej. Powstanie  nowoczesne miejsce gospodarowania odpadami, pełniące także Centrum Edukacji Ekologicznej. Jednocześnie ZUK prowadzi prace, które mają się przyczynić do powstania podziemnych punktów zbiorki odpadów. Powstanie fabryki wiążę się bowiem z zainstalowaniem w niektórych częściach miasta podziemnych zbiorników na odpady. 

Zanim pojemniki powstaną niezbędne są gruntowne badania archeologiczne, bowiem usytuowane będą w starej części Wejherowa. 

"Nie mamy jeszcze pozwolenia na budowę na te miejsca, natomiast Wojewódzki Konserwator Zabytków przed wydaniem zgody, zażądał realizacje badań archeologicznych. W związku z tym wszystkie te miejsca są obecnie rozkopane." - powiedział Roman Czerwinski prezes ZUK w Wejherowie. 

Podziemne pojemniki na odpady to estetyczna i wygodna alternatywa dla tradycyjnych kubłów na śmieci. Podziemne zbiorniki podzielone będą na 5 pojemników.

"Pojemniki na odpady szklane, na odpady plastikowe, na odpady makulatury, bio oraz pojemnik na odpady zmieszane. Wszystkie będą wykonane z nierdzewnych materiałów. Nie będzie problemu przykrego zapachu. Ma być tam ładnie i estetycznie." - powiedział Roman Czerwinski prezes ZUK w Wejherowie. 

Takie nowatorskie rozwiązanie istnieje już w kilku miastach Polski np. w Szczecinku czy w Gdańsku. Wszystko wskazuje na to, że niebawem do grona pionierów pod względem ekologicznych rozwiązań w gospodarce odpadami, dołączy także Wejherowo.

 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zorientowany
Zorientowany 16.05.2019, 10:34
Patent na odpady gromadzone w poziomie parterów lub w podziemiach przetestowano w wieżowcach za czasów PRL. Czemu zrezygnowano? Bo maszerijące robactwo i szczury były zmorzą nie do wytrzymania . Jakie zapachy będą eksponowane w tych magazynach lawenda , bez czy przeraźliwy smród?

Pozostałe