Tym razem w bieli. Wejherowianie pobiegli...

  • 20.05.2019, 11:52 (aktualizacja 20.05.2019, 12:03)
  • Redakcja wejherowo24.info
Tym razem w bieli. Wejherowianie pobiegli...
5 tras i łącznie blisko 1000 zawodników. W białych koszulkach tegorocznych biegów, promowano sport oraz dobrą zabawę. A wszystko w pięknej scenerii wejherowskiego parku.

W tym roku uczestnicy wystartowali w koszulkach o białej barwie. Tradycyjnie na osoby, które ukończyły dany bieg czekały medale.

"Nie liczy się wynik, ale liczy się dobiegnięcie do mety. Każdy otrzyma medal, butelkę wody i koszulkę promocyjną. Ma to zachęcić do udziału, zwłaszcza dzieci i młodzież." - powiedział Jacek Thiel wicestarosta powiatu wejherowskiego. 

Po raz pierwszy połączono bieg z akcją charytatywną. Uczestnicy wpłacali wpisowe: dzieci do 18 lat - 5 zł, a dorośli - 10 zł. Zebrana kwota zasiliła konto stowarzyszenia "Osób z Autyzmem". Zanim jednak rozpoczęto biegi odbyła się rozgrzewka. W akcji udział wzięły całe rodziny. Niektórzy od małego rozbudzają w swoich pociechach miłość do sportu.

"Miałem przyjemność wręczać medale nawet niemowlakom, które biegły leżąc w łóżku. Jedna dziewczynka nawet spała biegając, ale Rodzicie bardzo zaangażowani i na dystansie 300 metrów przebiegli razem z maleństwem." - powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Po zakończonych biegach odbyło się losowanie nagród rzeczowych dla uczestników wszystkich biegów. Przygotowano także dodatkowe atrakcje dla najmłodszych, zabawy, dmuchańce, była też mała gastronomia. 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe