Żyj godnie. Dom Pobytu Dziennego

  • 22.05.2019, 08:59
  • Redakcja wejherowo24.info
Żyj godnie. Dom Pobytu Dziennego
Stowarzyszenie "Żyj godnie" otworzyło Dom Pobytu Dziennego. Najważniejszym celem jaki postawili sobie członkowie stowarzyszenia jest niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym oraz starszym.

"Żyj godnie" to organizacja, która zajmuje się niesieniem pomocy oraz działalnością charytatywną, zwłaszcza w gronie osób starszych. 
 

"Stowarzyszenie istnieje właściwie już rok. Powstało na podwalinach grupy wsparcia dla osób niepełnosprawnych i seniorów. Istniejemy z racji zapotrzebowania jakie jest w starzejącym się społeczeństwie. Zapotrzebowania do aktywizacji i zajmowania czasu osób starszych poprzez prace i zabawę." - powiedziała Jacek Drewa wiceprezes stowarzyszenia "Żyj godnie'.

Liczne zajęcia, terapie, a nade wszystko współpraca z wejherowskimi instytucjami pomagają w działalności stowarzyszenia. Poprzez współpracę z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej realizowany jest Festiwal Pieśni Seniorów, a dzięki pomocy ze strony wejherowskiego "Medyka" organizowane są liczne warsztaty rehabilitacyjne.

"Jest naprawdę duża potrzeba, garną się tutaj osoby, które chętnie korzystają z naszych zajęć. Ćwiczymy pamięć, mamy gimnastykę raz w tygodniu (...) Robimy też warsztaty zajęciowe w formie terapii." - powiedziała Jolanta Węsierska prezes stowarzyszenia "Żyj godnie". 

Stowarzyszenie "Żyj godnie" zorganizowało Festyn dla Życia i Rodziny, który połączony został z otwarciem Domu Pobytu Dziennego. Mieści się przy ulicy Sikorskiego 77A w Wejherowie. 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe