Noc Muzeów w Wejherowie. Akcenty marynarskie i chóralne...

  • 22.05.2019, 12:38 (aktualizacja 22.05.2019, 12:58)
  • UM Wejherowo/redakcja
Noc Muzeów w Wejherowie. Akcenty marynarskie i chóralne...
Tradycyjnie Noc Muzeów przyciągnęła tłumy zwiedzających w całej Polsce. Również w Wejherowie nie zabrakło miejsc, które wzbudzają zainteresowanie. Ratusz, placówki muzealne, krypty klasztorne czy kaplice, to tylko część z udostępnionych atrakcji.

Po raz jedenasty zwiedzający mogli zajrzeć niemal w każdy zakątek Ratusza. Przygotowano również wystawę o działaniach okrętów Marynarki Wojennej RP podczas II wojny światowej (w tym eksponaty udostępnione przez Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni oraz oryginalną Mapę Cichociemnych), a także wystawę "Współczesna Marynarka Wojenna RP" - w obiektywie Mariana Kluczyńskiego.
Ogromne zainteresowanie wzbudziła sala historyczna „Wejherowo okresu międzywojennego” i sale z makietami miasta oraz Kalwarii Wejherowskiej. Była też okazja, żeby zrobić sobie zdjęcie w fotobudce. Natomiast przed wejściem do ratusza ustawione były eksponaty udostępnione przez Muzeum Techniki Wojskowej GRYF, w tym m.in. dwa samochody historyczne z okresu międzywojennego.
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie przygotowało dla zwiedzających trzy wystawy: „Jan Trepczyk – pieśniodziej kaszubskiej ziemi – Rok Jana Trepczyka”, „Historia Biblii” oraz „Nostra Alma Mater Veiherovienses – Historia liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie”. Muzeum zachęcało także do odwiedzenia mini-wystawy i kącika redakcyjnego „Żurnalista i artysta” oraz do udziału w grze muzealnej „Podążaj za głosem”.
Z ciekawą inicjatywą wystąpiła „Wejherowska Wspólnota Pokoleń”, mająca swoją salę wystawową przy ul. Mickiewicza, gdzie odbywały się projekcje filmów promujących miasto i powiat oraz filmy związane z odzyskaniem niepodległości. Był także wyświetlony film o Piaśnicy. Można było spotkać się z żyjącymi świadkami historii oraz obejrzeć dokumenty i materiały związane z działalnością podziemną lat osiemdziesiątych.

 

UM Wejherowo/redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe