Na drogach... Będzie kaskadowy pomiar prędkości.

  • 22.05.2019, 12:45 (aktualizacja 22.05.2019, 12:46)
  • KPP Wejherowo
Na drogach... Będzie kaskadowy pomiar prędkości.
W czwartek, 23 maja, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do limitów prędkości, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość.

 

Na terenie całego województwa spotkamy policyjne patrole, które wyposażone w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane z wideorejestratorami,  będą przemierzały pomorskie drogi. Policjanci przeprowadzą działania "Kaskadowy Pomiar Prędkości", których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa  z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa.  Sposób prowadzenia działań powoduje, że po minięciu policyjnej kontroli, możemy spotkać następną.

Mundurowi mogą dokonywać pomiaru także za masztem z fotoradarem.  Przypominamy, że zgodnie z przepisami należy jeździć cały czas. Kierowcy mają niestety zwyczaj przyspieszania po przejechaniu obok punktu kontroli.

KPP Wejherowo
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe