Jarosław Sellin w Wejherowie. Odwiedził "Książnicę".

  • 22.05.2019, 15:50 (aktualizacja 22.05.2019, 16:19)
  • Redakcja wejherowo24.info
Jarosław Sellin w Wejherowie. Odwiedził "Książnicę".
W 2017 roku powiat wejherowski otrzymał 520 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które przekazał Jarosław Sellin. Fundusze przeznaczone były na „Utworzenie Książnicy prof. Gerarda Labudy jako unikatowego zbioru dziedzictwa kulturowego Pomorza poprzez adaptację budynków Zespołu Pałacowo – Ogrodowo – Parkowego przy Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie na potrzeby obsługi ruchu turystycznego”. 

Wartość przedsięwzięcia zapisana w wieloletniej prognozie finansowej powiatu wejherowskiego to 4.550.000 zł. Dotacje na budowę obiektu pochodzą nie tylko z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ale również z dotacji unijnej (ponad 1 400 000 zł), z budżetu Miasta Wejherowa ( ponad 200 000 zł) oraz z budżetu powiatu wejherowskiego (ponad 2 500 000 zł), który prowadzi budowę. 
Jarosław Sellin, który wspominał profesora Labudę wizytował postępy na budowie, które prawdopodobnie na jesień br. rozpocznie swoje funkcjonowanie. 
Przypomnijmy, że Książnica to ogromny projekt związany z wybudowaniem na istniejących fundamentach budynku przed Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie oraz stworzeniem ogromnego centrum edukacyjnego. Oferta kulturalna dotyczy Pomorza i Kaszub. Książnica będzie zawierała unikatowy zbiór pism profesora Gerarda Labudy przy wykorzystaniu interaktywnych technologii audiowizualnych.

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe