EkoFabryka. Opóźnienie w budowie, ale będzie...

  • 27.05.2019, 11:08 (aktualizacja 10.06.2019, 10:12)
  • Redakcja wejherowo24.info
EkoFabryka. Opóźnienie w budowie, ale będzie... Zdj. ZUK. Wizualizacja Eko-Fabryki
Zakład Usług Komunalnych realizuje projekt polegający na budowie wzorcowego systemu gospodarki odpadami w Wejherowie pod nazwą EKO-FABRYKA. Budynek będzie prosperował na terenie dawnego tartaku. Prace budowlane nieco się opóźniły, ale niebawem zostanie wyłoniony wykonawca.

Nowoczesna Eko - fabryka powstanie na terenie dawnych zakładów drzewnych w Wejherowie. Spółka ZUK otrzymała już unijne środki na realizację inwestycji. Uprawomocniło się też pozwolenie na budowę. Pierwotnie zakładano, że EkoFabryka powstanie w ciągu 2 lat czyli do końca 2019 roku. Dziś wiadomo, że jej powstanie nieco się opóźniło, ale jest realne.

"To jest duży projekt, który się powiększa z racji tego, że rosną koszty, wartości inwestycji. " - powiedział Roman Czerwiński prezes ZUK w Wejherowie. 

W związku z budową przyznano już środki unijne. EkoFabryka to innowacyjny projekt, który ma nie tylko usprawnić selektywną zbiórkę odpadów, ale także całkowicie zmienić podejście mieszkańców do segregowania i powtórnego wykorzystywania rzeczy, przedmiotów i sprzętów, które najczęściej trafiały na wysypisko. 
Projekt dotyczący powstania EkoFabryki składa się z dwóch części: budowy punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych wraz z adaptacją obiektów dawnej fabryki drzewnej oraz budowy gniazd – podziemnych punktów zbiórki odpadów.  Powstanie fabryki wiążę się bowiem z zainstalowaniem w niektórych częściach miasta podziemnych zbiorników na odpady. 

 

Redakcja wejherowo24.info

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe