Zmodernizowany łącznik. Między Spacerową a Dworcową

  • 04.06.2019, 14:15 (aktualizacja 02.09.2019, 15:28)
  • Redakcja wejherowo24.info
Zmodernizowany łącznik. Między Spacerową a Dworcową
Oddano do użytku łącznik pomiędzy ulicą Dworcową a ulicą Spacerową. Łącznie zmodernizowano blisko 300 metrów drogi.

Zakończono  modernizacja nawierzchni w łączniku pomiędzy ulicą Dworcową i Spacerową. Zniszczoną nawierzchnię z trylinki wymieniono na kostkę betonową, utworzono nowe chodniki, miejsca parkingowe oraz nasadzono zieleń. Inwestycja została zrealizowana w ramach Rewitalizacji Śródmieścia Wejherowa. 

"Jest to pierwszy element, który został zakończony w ramach projektu rewitalizacji. Udało nam się pozyskać ponad 16 mln zł. W różnych miejscach starego miasta będą następowały zmiany. Nie wszędzie są możliwe, bo ten projekt unijny ma określone założenia. Udało się zmodernizować ten odcinek ulicy. Chcemy też, żeby ulica Kopernika miała nowy blask. Chcemy, żeby ulica Hallera w ramach tych środków była zmodernizowana. Mówimy też o parku kaszubskim oraz części wokół rzeki Cedron." - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa.  

Łącznik to bardzo ważny odcinek komunikacyjny zarówno dla pieszych jak i zmotoryzowanych mieszkańców osiedla 1000-lecie w Wejherowie. O remont tego odcinka zabiegali wejherowscy radni: Justyna Ostrowska, Leszek Szczypior i Rafał Szlas.
Koszt inwestycji, która otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu rewitalizacji to  453 870 zł brutto.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe