Wejherowianie pobiegli i pomogli. Wsparcie dla chorych na autyzm

  • 06.06.2019, 10:57 (aktualizacja 06.06.2019, 11:11)
  • Redakcja wejherowo24.info
Wejherowianie pobiegli i pomogli. Wsparcie dla chorych na autyzm
Podczas akcji "Wejherowo biega" dzięki pakietom startowym zebrano kwotę 6 200 zł. Zgodnie z zapowiedzią organizatorów trafiła ona na konto stowarzyszenia, które działa charytatywnie.

Po raz VII w maju odbyła się akcja "Wejherowo biega". Jak co roku przyciągnęła tłumy chętnych osób. Nie zabrakło małych sportowców, którzy swoją przygodę z bieganiem dopiero zaczynają, jak również tych bardziej doświadczonych i starszych. W tym roku po raz pierwszy wprowadzono pakiety startowe. Młodzież do 18 lat - 5 zł, a dorośli 10 zł. Wszystko po to, żeby połączyć akcje z celem charytatywnym. 
Zebrane fundusze w całości zostały przeznaczone dla potrzebujących, a dokładnie prezydent Krzysztof Hildebrandt wręczył czek na ręce prezesa stowarzyszenia "Na Rzecz Osób z Autyzmem". Kwota zostanie spożytkowana na wszelkie rehabilitacje niezbędne dla osób chorych na autyzm.
Stowarzyszenie "Na Rzecz Osób z Autyzmem" skupia obecnie 21 podopiecznych. Jednym z celów jest stworzenie Środowiskowego Systemu Samopomocy dla osób z autyzmem z Wejherowa, na który jest już zielone światło ze strony władz miasta.

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe