Policja. Jutro działania "Pieszy"...

  • 06.06.2019, 13:50 (aktualizacja 06.06.2019, 13:55)
  • KPP Wejherowo
Policja. Jutro działania "Pieszy"...
Zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego to główne cele działań, które zostaną przeprowadzone na terenie naszego powiatu. Już jutro, od wczesnych godzin porannych, w rejonie przejść dla pieszych oraz innych miejsc, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych, zauważymy większą ilość policjantów ruchu drogowego.

7 czerwca wejherowscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny Pieszy”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów oraz  przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Mundurowi mają za zadanie reagować na wykroczenia, których popełnianie najczęściej prowadzi do wypadków z udziałem pieszych i cyklistów.

Najczęstszymi „grzechami” kierowców jest omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz niezachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych. Policjanci będą reagowali na przypadki nieprawidłowego parkowania samochodów w rejonie przejść dla pieszych, przekraczanie prędkości w rejonach przejść dla pieszych. Pieszym natomiast zdarza się przechodzenie w miejscach zabronionych, niestosowanie się do sygnalizacji oraz wchodzenie bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Równie niebezpieczne jest wychodzenie na jezdnię zza przeszkody. Mundurowi będą egzekwować obowiązek używania przez pieszych poruszających się pod drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych. Należy pamiętać, że zasada ograniczonego zaufania powinna towarzyszyć pieszym i kierującym cały czas.  Podczas przechodzenia przez drogę należy oderwać wzrok od urządzeń elektronicznych i cały czas obserwować otoczenie.

KPP Wejherowo
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe