Bezpieczny powiat. Setny jubileusz policji

  • 07.06.2019, 13:23 (aktualizacja 07.06.2019, 13:34)
  • Redakcja wejherowo24.info
Bezpieczny powiat. Setny jubileusz policji Zdjęcie: fb powiat wejherowski
W auli szkoły ponadgimnazjalnej przy ulicy Bukowej w Wejherowie zorganizowano debatę poświęconą służbom bezpieczeństwa. W tym roku przypada 100-lecie policji.

Funkcjonowanie policji na przestrzeni 100 lat. Jakie były formy działania...? Jaka była droga do ukształtowania się służb mundurowych od zaboru po czasy współczesne...? Z okazji 100 - lecia policji oraz roli jaką odegrała w formowaniu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wejherowskiego rozmawiano podczas konferencji. Obecni byli nie tylko przedstawiciele służb, ale również władz samorządowych, zaprzyjaźnionych instytucji, również mundurowych jak straż pożarna, straż miejska czy chociażby wojsko oraz uczniowie 
Prelegent przybliżył historie powstania policji, począwszy od czasów zaboru pruskiego, okresu międzywojennego aż po czasy współczesne.
Konferencja to jedno z wielu wydarzeń, które towarzyszy Komendzie Powiatowej Policji z okazji setnej rocznicy powstania. Wcześniej funkcjonariusze sadzili drzewa, zaś w lipcu odbędą się centralne uroczystości. 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe