Stolemy Energii. Powstaną nowe murale

  • 11.06.2019, 12:18 (aktualizacja 11.06.2019, 12:26)
  • Adam Szulc (WCK)
Stolemy Energii. Powstaną nowe murale
Wejherowskie Centrum Kultury we współpracy z Urzędem Miasta Wejherowa i porozumieniu z firmą Energa Operator S.A. rusza z akcją Stolemy Energii, która ma na celu upiększenie otaczającej nas przestrzeni. Dziesięciu artystów z Pomorza i okolic zajmie się odmalowywaniem Stacji Transformatorowych znajdujących się na terenie naszego miasta. Mało estetyczne budki w których "mieszka" prąd zyskają zupełnie nowe oblicze. Powstaną na nich bowiem prawdziwe dzieła sztuki w postaci murali.

Powstające prace inspirowane będą tematyką kaszubską i niezwykle charakterystycznym wzorem kaszubskiego haftu. Przygotowane projekty zaskakują różnorodnością spojrzeń na ten tematykę. Łączy je jednak jedno – wszystkie pozwolą organizatorom przypomnieć, że to właśnie Wejherowo uznawane jest za duchową stolicę Kaszub. 

Malarstwo ścienne to coraz częściej realizowana w przestrzeni miejskiej forma sztuki. Murale, które pojawiają się w tkance wizualnej miasta podnoszą atrakcyjność i uwypuklają walor estetyczny dzielnic i osiedli. Zgłosiło się do nas sporo niezwykle utalentowanych osób, ale obecnie planujemy odnowić tylko dziesięć obiektów. Wybór był więc niezwykle trudny, ale efekt z pewnością będzie zachwycający - powiedział Karol Formela koordynator projektu Stolemy Energii z ramienia Wejherowskiego Centrum Kultury.

Wielkoformatowe dzieła sztuki zastąpią nieestetyczne napisy i przypadkowe bazgroły, które obecnie często dostrzec możemy na mijanych codziennie trafostacjach. Powstałe prace z całą pewnością staną się dodatkową atrakcją naszego miasta i będą przyciągały spojrzenia nie tylko jego mieszkańców, ale też turystów. 
Artyści przystąpią do pracy w najbliższych tygodniach, tak by pod koniec lipca wszystkie zaplanowane trafostacje zyskały nowe oblicze i mogły cieszyć oczy mijających je przychodniów. Obiekty, które zazwyczaj mijamy bezrefleksyjnie i nie zwracamy na nie uwagi będą prezentowały się niezwykle efektownie.

Adam Szulc (WCK)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe