Krofeya w remoncie.Kolejna ulica zyska nowe oblicze

  • 12.06.2019, 11:55 (aktualizacja 12.06.2019, 13:36)
  • Redakcja wejherowo24.info
Krofeya w remoncie.Kolejna ulica zyska nowe oblicze
Coraz więcej wejherowskich ulic zyskuje nowy blask. Niedawno informowaliśmy o modernizacji ulicy Karnowskiego. Obecnie trwają pracę polegające na remoncie ulicy Krofeya na Osiedlu Sucharskiego.

Trwa budowa ul. Krofeya na Osiedlu Sucharskiego w Wejherowie. Na blisko 300-metrowym odcinku od ul. Mostnika do ul. Jana Kotłowskiego, powstanie nowa nawierzchnia bitumiczna, chodniki z kostki betonowej oraz zjazdy na posesje. 

"Modernizujemy tą ulice. realizujemy wniosek mieszkańców. W zeszłym roku było spotkanie z Radą Osiedla i wówczas również rozmawialiśmy o ulicy Krofeya. Projekt był wykonany i czekał na swoją kolej. To jest bardzo ważna ulica m.in. dlatego, że w przyszłym roku będzie przedłużona linia autobusowa. Mieszkańcy nie tylko zyskają nową nawierzchnie, ale też komunikacyjnie będzie znacznie lepiej. " - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa. 

Przewidziana jest zatem budowa zatoki autobusowej oraz zagospodarowanie zieleni. Oprócz budowy nawierzchni i chodników, wykonana zostanie cała infrastruktura podziemna, czyli kanalizacja deszczowa, linia kablowa oświetleniowa, kanalizacja teletechniczna. Przebudowana zostanie także linia kablowa teletechniczna i elektroenergetyczna. Zakończenie prac zaplanowane jest na koniec bieżącego roku.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe