Utalentowana młodzież. Warsztaty literackie i relaks...

  • 17.06.2019, 12:51 (aktualizacja 17.06.2019, 12:55)
  • Redakcja wejherowo24.info
Utalentowana młodzież. Warsztaty literackie i relaks...
„Książki są jak okręty myśli żeglujące po oceanach czasu, troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie.” twierdził Francis Bacon. Najważniejsze jest to, żeby wzbudzać w młodych ludziach zainteresowanie literaturą. Szczególnie teraz, gdy większość młodzieży pochłonięta bywa przez wirtualny świat. Na szczęście istnieją osoby, które "zarażają" miłością do książek, do kultywowania swoich pasji związanych z poezją i prozą. Do takich osób należy m.in. Violetta Wiśniewska - nauczycielka z Bolszewa.

Dyskusyjny Klub Książki działa prężnie przy Bibliotece i Centrum Kultury Gminy Wejherowo. Od wielu lat czuwa nad nim Violetta Wiśniewska. Skupia młodzież, która systematycznie spotyka się w klubie, dzieli zamiłowaniem do książek i pasjami. Jedni piszą wiersze, inni opowiadania, a jeszcze inni układają to w piosenki. Wszystkich łączy jedno: literatura.
W klubie działa 5 grup: klasy 4-5: klasy 7; klasy III gimnazjum; klasy I liceum i II liceum).Tradycją już jest, że czerwcowe spotkania DKK organizowane są w formie warsztatów połączonych z wypoczynkiem i zabawą. 
W tym roku wzięło w nich udział 27 osób. Efektem tegorocznych warsztatów w Jastrzębiej Górze są teksty dwóch piosenek:  ”Mówią  mi „ i ”Piosenka o DKK’ .
Warsztaty mogły się odbyć dzięki sponsorom :Radzie Sołeckiej Gościcina, która przekazała na ten cel 1000 zł, Dyrektor BiCK Gościcino, przekazując 2000 zł i właścicielom Bałtyckiego Relaksu z Jastrzębiej Góry Państwu Joannie i Andrzejowi Białowskim, którzy bardzo serdecznie goszczą utalentowanych twórców i zapewniają nocleg oraz wyżywienie. 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe