Bezpieczne wakacje 2019. Projekt straży miejskiej

  • 17.06.2019, 14:56 (aktualizacja 17.06.2019, 15:00)
  • Redakcja wejherowo24.info
Bezpieczne wakacje 2019. Projekt straży miejskiej zdj. SM Wejherowo
W siedzibie Urzędu Miejskiego w Wejherowie odbyło się robocze spotkanie przedstawicieli straży miejskich i gminnych województwa pomorskiego zainteresowanych realizacją programu „Bezpieczne Wakacje 2019”. W tym roku koordynatorem cyklicznego już programu jest straż miejska w Wejherowie. Omówiono wszystkie najważniejsze aspekty dotyczące zagrożeń i niebezpieczeństw, które nasilają się w okresie wakacyjnym. 

Program do realizacji związany z bezpieczeństwem dzieci przedstawili: Jarosław Walczykowski- naczelnik Prewencji Straży Miejskiej w Wejherowie, Adam Marciniak- Komendant Straży Miejskiej we Władysławowie oraz Natalia Filipczak z Straży Gminnej w Kobylnicy.
Omawiano m.in. kwestie bezpiecznego poruszania się po drogach, uznano, że warto  najmłodszym przedstawić różnorodność służb ratunkowych i porządkowych. Istotne jest uświadomienie dzieci jak powinny zachowywać się w przypadku kontaktu z obcą, nieznaną osobą. Omawiano tez programy dotyczące odpowiednich zachowań, gdy spotkamy dzikie zwierzę. Niezbędna jest znajomość numerów alarmowych oraz skuteczne wzywanie pomocy. Nie można bagatelizować też zagrożeń płynących z internetu.
Wspólne spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń oraz ujednolicenie działań w jednostkach straży miejskich i gminnych województwa pomorskiego. Po okresie wakacyjnym nastąpi podsumowanie programu, zaś wnioski wykorzystane będą przy opracowywaniu planu na kolejne wakacje. 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe