Kolejne pracownie. Nowoczesna "samochodówka"

  • 19.06.2019, 13:15 (aktualizacja 19.06.2019, 13:22)
  • Redakcja wejherowo24.info
Kolejne pracownie. Nowoczesna "samochodówka"
Kolejna szkoła pod zarządem powiatu wejherowskiego może pochwalić się nowoczesnym kompleksem pracowni. Tym razem 6 sal wraz z wyposażeniem otwarto w tzw. "samochodówce".

W Powiatowym Zespole Szkół nr 4 w Wejherowie oddano do użytku nowy kompleks 6 pracowni.  Uczniowie będą mogli doskonalić swoje umiejętności w nowoczesnych salach do elektrotechniki, elektroniki i automatyki, montażu i eksploatacji podzespołów samochodowych oraz maszyn i urządzeń, a także w pracowni pomiarów i rysunku technicznego, montażu i obsługi peryferyjnych instalacji samochodowych oraz komunikacji językowej w branży motoryzacyjnej.

"To jest 6 zupełnie nowych pracowni w zakresie motoryzacji. Wartość tych wszystkich robót budowlanych to 4,5 mln zł. Wyposażenie jest dość drogie, ale takie musi być, bo jest bardzo nowoczesne. To koszt 2,8 mln. W sumie to 7,3 mln zł." - powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski. 

Dodatkowo doposażono jedną istniejącą już pracownię - obróbki skrawaniem.  Pracownie powstały w ramach projektu "Rozwój szkolnictwa zawodowego w powiecie wejherowskim." Projekt obejmuje 5 szkól na terenie powiatu. Najwięcej pracowni powstało w tzw. Elektryku oraz w tzw. "Samochodówce". 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe