Duża przebudowa dróg. Rondo gotowe przed czasem

  • 11.07.2019, 12:52 (aktualizacja 11.07.2019, 12:59)
  • Redakcja wejherowo24.info
Duża przebudowa dróg. Rondo gotowe przed czasem
W marcu ruszyła budowa ronda u zbiegu ulic 12 Marca i Sikorskiego w Wejherowie. Prace miały potrwać do końca wakacji, ale już dziś można mówić o wcześniejszym zakończeniu. Ruch w tej okolicy nie jest już utrudniony. W ramach budowy powstało rondo, a także ścieżka pieszo-rowerowa i miejsca postojowe.

Realizacja przebudowy zbiegu ulic 12 Marca i Sikorskiego w Wejherowie miała potrwać do końca wakacji. Jednak prace są na finiszu i to znacznie szybciej niż zakładano. Wartość tego zadania to 3 mln 400 zł 


"To miejsce całkowicie się zmieniło. Bardzo się cieszę, że w tak krótkim czasie zostało wybudowane rondo. To ważna inwestycja drogowa, którą realizujemy w tym roku." - powiedział Jacek Thiel wicestarosta powiatu wejherowskiego. 


Budowa ronda u zbiegu ulic 12 Marca oraz Sikorskiego w Wejherowie podyktowana była przede wszystkim względami bezpieczeństwa. Rondo ma usprawnić ruch w tym miejscu, zwłaszcza w kontekście uruchomienia Węzła Zryw. Wówczas ruch skierowany zostanie na ulicę Sikorskiego. 
Oprócz ścieżki rowerowej i ciągu spacerowego, powstały też miejsca parkingowe. Łącznik za Bramą Oliwską pomiędzy ulicą 12 Marca a Sikorskiego został zamknięty dla pojazdów, a udostępniony jedynie dla ruchu pieszego i rowerowego. Rondo zostało podniesione o metr.
To kolejna ważna inwestycja realizowana przez Powiat Wejherowski, przy współpracy Urzędu Miasta Wejherowa.  W zeszły roku w tej okolicy do użytku oddano nowego rondo u zbiegu ulic 12 Marca, Wniebowstąpienia i Judyckiego.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe