Bon na rozszerzenie WiFi. Siec publiczna w nowych miejscach

  • 31.07.2019, 13:20 (aktualizacja 31.07.2019, 13:25)
  • UM Wejherowo / redakcja
Bon na rozszerzenie WiFi. Siec publiczna w nowych miejscach UM Wejherowo
W Ratuszu Miejskim odbyło się spotkanie z przedstawicielką Komisji Europejskiej, która wręczyła prezydentowi Wejherowa Krzysztofowi Hildebrandtowi symboliczny voucher na 15 tys. euro w ramach unijnej inicjatywy WiFi4EU.

WiFi4EU jest programem wsparcia na rzecz bezpłatnego dostępu do Wi-Fi w wewnętrznych bądź zewnętrznych przestrzeniach publicznych (np. obiektach administracji publicznej, szkołach, bibliotekach, ośrodkach zdrowia, muzeach, parkach i placach zabaw).
Bony WiFi4EU mogą być wykorzystane do sfinansowania instalacji zupełnie nowej publicznej sieci Wi-Fi, modernizacji istniejącej publicznej sieci Wi-Fi, bądź też do rozszerzania zasięgu istniejącej publicznej sieci Wi-Fi.
Kolejne nowe sieci publiczne Wi-Fi mają powstać m.in. na skwerze Reginy Osowickiej, zrewitalizowanej części Parku Kaszubskiego, czy choćby na górnym tarasie Parku Miejskiego oraz dodał, że pozostałe miejsca hotspotów zostaną wkrótce ustalone.
Otrzymany bon jest efektem złożenia  w poprzednim roku przez nasze miasto wniosku w unijnej inicjatywie WiFi4EU. Dzięki temu Wejherowo znalazło się wśród 181 zakwalifikowanych gmin-beneficjentów z Polski i otrzymała środki w wysokości 15 tys. euro.

 

UM Wejherowo / redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe