Bezpłatna pomoc prawna. Dostępne punkty...

  • 21.08.2019, 10:09 (aktualizacja 21.08.2019, 10:15)
  • Redakcja wejherowo24.info
Bezpłatna pomoc prawna. Dostępne punkty...
Na terenie powiatu wejherowskiego funkcjonują punkty w których mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej. Przynajmniej jeden taki punkt znajduje się w każdej gminie. Niektóre samorządy mają ich kilka.

Od 2016 roku Powiat Wejherowski zapewnia mieszkańcom dostęp do nieodpłatnej pomocy i informacji prawnej. Po nowelizacji ustawy nastąpiło poszerzenie wachlarza usług dostępnych w wyznaczonych punktach pomocy prawnej.
Tylko w 2018 roku z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie wejherowskim skorzystało blisko 2600 osób. Najwięcej porad udzielono w punktach prowadzonych przez organizacje rządowe czyli przy Urzędzie miasta w Rumi, Redzie oraz MOPS-ie w Wejherowie. Punkty wyznaczono także na terenie gmin m.in. W Bolszewie przy ulicy Reja 9 oraz przy Urzędach Gmin w Choczewie, Szemudzie, Łęczycach, Lini, Gniewinie i w Luzinie. 
Każdy kto chce skorzystać z porad prawnych w jakiejkolwiek gminie powiatu wejherowskiego, to najpierw musi zadzwonić pod numer 677-61-37 od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-20.00 i umówić się w konkretnym punkcie na konkretną godzinę.
Z bezpłatnej pomocy prawnej może skorzystać każda osoba fizyczna, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść koszty odpłatnej pomocy prawnej. 
Szczegółowe informacje dotyczące świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej w punktach zlokalizowanych na terenie powiatu wraz z harmonogramem pracy, dostępne są na stronie internetowej www.powiatwejherowski.pl  w zakładce "nieodpłatna pomoc prawna".

 

Redakcja wejherowo24.info

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe