Ulica Śmiechowska - jednokierunkowa. Od 2 września zmiana w organizacji ruchu

  • 02.09.2019, 13:06 (aktualizacja 27.11.2019, 12:54)
  • Redakcja wejherowo24.info
Ulica Śmiechowska - jednokierunkowa. Od 2 września zmiana w organizacji ruchu
Od 2 września zmienia się organizacja ruchu na ul. Śmiechowskiej w Wejherowie. Droga będzie jednokierunkowa z wjazdem od ul. Wniebowstąpienia. O zmianę wnioskowała większość mieszkańców ulicy, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 6 wraz radnymi miejskimi: Piotrem Bochińskim i Wojciechem Kozłowskim.

Ulica Śmiechowska od lat wzbudzała kontrowersje. Wąska ulica była dwukierunkowa. Dotychczas był problem z mijaniem. Auta parkowały po obu stronach. Stwarzało to wiele niebezpiecznych sytuacji. Zwłaszcza w czasie funkcjonowania szkoły, która znajduje się przy ulicy Śmiechowskiej.

"Wiele lat prowadzimy z mieszkańcami dyskusje jak ruch na tej ulicy powinien wyglądać. Po wybudowaniu dodatkowego parkingu na terenie szkoły, po zmianie organizacji w ulicy 12 Marca i Sikorskiego, gdzie powstało rondo i po wizycie radnych na tej ulicy, doszliśmy z mieszkańcami do porozumienia i na ich wniosek ulica Śmiechowska jest jednokierunkowa. " - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa. 

Zmiana ma przede wszystkim usprawnić ruch i zwiększyć bezpieczeństwo. Ulica bowiem od samego początku jej modernizacji przeznaczona była do ruchu jednokierunkowego.

"Praktycznie trwały te starania od momentu remontu. Projekt był przygotowany na ruch jednokierunkowy. Wtedy starosta ustalił ruch dwukierunkowy i tak to zostało. Kilkukrotne wnioski mieszkańców nie znalazły tam posłuchu. W tej chwili przy budowie sądu, jest obawa, że ruch będzie bardziej intensywny. A to oznacza, że ulica będzie jeszcze bardziej się zapychać. " - powiedział Piotr Bochiński radny miasta Wejherowa.

Zmianę wprowadzono na wniosek mieszkańców, po apelach Rady Rodziców przy SP nr 6 oraz starań radnych: Piotra Bochińskiego i Wojciecha Kozłowskiego.

"Chęć zmiany organizacji ruchu na ulicy Śmiechowskiej wyraziło ponad 70 mieszkańców bloku ze Spółdzielni Mieszkaniowej, czterech Wspólnot Mieszkaniowych, domków jednorodzinnych, a także jednogłośnie Rada Rodziców przy SP nr 6. Zwrócili się do mnie oraz do Piotra Bochińskiego jako swoich radnych z tego okręgu, abyśmy wspólnie podjęli działania."- powiedział Wojciech Kozłowski wiceprzewodniczący Rady Miasta Wejherowa. 

Zmiany obowiązują od 2 września. Przypominamy, że ruch jednokierunkowy rozpoczyna się od ulicy Wniebowstąpienia w kierunku ulicy Wysokiej. 

 

 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe