Pilnują prawa, porządku, pomagają, a nawet...ratują życie. Wejherowscy strażnicy miejscy

  • 02.09.2019, 15:36 (aktualizacja 02.09.2019, 15:47)
  • Lilii Wilczyńska
Pilnują prawa, porządku, pomagają, a nawet...ratują życie. Wejherowscy strażnicy miejscy
Pod koniec sierpnia Straż Miejska w całej Polsce obchodziła swoje święto. My przyjrzeliśmy się pracy wejherowskiej jednostki. Jak się okazuje ilość interwencji diametralnie wrasta. To jednak nie dziwi, bowiem strażnicy nie są wyłącznie od przysłowiowego wystawiania mandatów. Pomagają, pilnują kwestii związanych z przestrzeganiem porządku w mieście, a nawet ratują życie.

Są niemal od wszystkiego. Dbają o porządek w mieście, pilnują, aby przestrzegać prawo, reagują, gdy potrzebna jest pomoc, dbają o profilaktykę w szkołach, związaną z bezpieczeństwem dzieci. Wyciągną nawet zmarznięte i porzucone zwierzę z rzeki, a jak trzeba to udzielą pierwszej pomocy. Bywają wzywani jako interwencja do awantur domowych, zabezpieczają miejsca wypadków, a nawet łapią złodziei. Mowa o wejherowskiej Straży Miejskiej. 

"Za pierwsze półrocze 2019 roku podjęliśmy ponad 13 000 interwencji. Jest to o 1000 interwencji więcej w porównaniu z ubiegłym półroczem. " - powiedział Zenon Hinca komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Przestrzeganie prawa jest bowiem najistotniejsze. Straż Miejska powstała w 1992 roku. Wejherowska  należy do nielicznych jednostek działający przez całą dobę.
Oprócz blisko 30 strażników, opiekę nad Wejherowem sprawują kamery ulicznego monitoringu. Strażnicy współpracują w wejherowska policją oraz innym jednostkami. Oprócz awansów i nagród finansowych, święto było okazją do podziękowania mł. insp. Stanisławowi Dąbrowskiemu, aplikantowi Sebastianowi Ołtarzewskiemu z Straży Miejskiej, oraz druhom z OSP Wejherowo - Dariuszowi Pollikejta i Wojciechowi Naczke za bohaterską interwencję, która przyczyniła się do uratowania życia kierowcy pojazdu.

 

Lilii Wilczyńska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

narkotesty
narkotesty 03.09.2019, 18:22
pilnować czy dzieci nie biorą narkotyków bo plaga panuje ( w szkole od czasu wyrywkowo robić testy THC )

Pozostałe