Przedsiębiorczość na Kaszubach. Czwarte rozdanie...

  • 06.09.2019, 09:07 (aktualizacja 06.09.2019, 09:20)
  • Redakcja wejherowo24.info
Przedsiębiorczość na Kaszubach. Czwarte rozdanie...
W siedzibie wejherowskiego starostwa odbyło się spotkanie w ramach którego 50 osób otrzymało certyfikaty. Są to osoby, które przeszły rekrutacje i szkolenie w ramach projektu "Przedsiębiorczość na Kaszubach".

"Wsparcie przedsiębiorczości na Kaszubach" - to nazwa dużego, wspólnego projektu, którego celem jest zniwelowanie bezrobocia zarówno w powiecie wejherowskim, jak i w kartuskim oraz w puckim.
Łącznie dotacje otrzymało ponad 270 osób, z czego połowa (135) na terenie powiatu wejherowskiego. Projekt realizowany jest w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020 (środki finansowe w większości pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego).
Uczestnicy IV tury otrzymali jednorazowe wsparcie w wysokości blisko 20 000 zł, wsparcie pomostowe w postaci pensji przez 6 miesięcy. Wcześniej wzięli udział w  profesjonalnych szkoleniach na temat prowadzenia własnej firmy. W trakcie rozdania certyfikatów obecny był także marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe