Hala przy "piątce". Teraz prace wewnątrz obiektu

  • 06.09.2019, 15:27 (aktualizacja 06.09.2019, 15:35)
  • Redakcja wejherowo24.info
Hala przy "piątce". Teraz prace wewnątrz obiektu
Trwa budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wejherowie. Efekt już jest imponujący. Do ukończenia zostało wnętrze hali oraz niewielka infrastruktura wokół budowli. Uczniowie oraz Wejherowianie będą mogli skorzystać z nowego obiektu już w przyszłym roku

Budowa sali gimnastycznej przy wejherowskiej Szkole Podstawowej nr 5 rozpoczęła się pod koniec 2018 r. Efekty budowy są już widoczne. 

"Można tutaj grać w mini piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkową, koszykówkę, badmintona, tenisa. Oprócz tego hala może być przedzielona, więc mogą odbywać się dwie lekcje jednocześnie. Budynek został podłączony do infrastruktury sanitarnej, wodociągowej, kanalizacyjnej. Mówię o tym, ze względu na to, że okazało się, iż trzeba odremontować najpierw starą infrastrukturę." - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa. 

Nowy obiekt już powstał. Teraz trwają prace związane z dopracowaniem wnętrza hali.

"Dzisiaj mamy stan surowy zamknięty. Są okna, dach. Teraz czekamy na wykonanie wszystkich niezbędnych elementów wewnątrz." - podkreślił Arkadiusz Kraszkiewicz wiceprezydent Wejherowa. 

Budowa hali jest bardzo istotna zarówno dla uczniów jak i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 5. Obecnie funkcjonuje tam jedna, niewielka sala gimnastyczna, ale i tak często zajęcia z wychowania fizycznego odbywają się na korytarzu.

"Czekaliśmy na nią od wielu, wielu lat. Jesteśmy w takim miejscu Śmiechowa, które się rozrasta i przybywa mieszkańców. Realizujemy zajęcia edukacyjno - wychowawcze dla dzieci od oddziałów przedszkolnych, aż po VIII klasę. Zmienia się podstawa programowa i nareszcie hala pozwoli nam nie tylko na jej realizacje w sposób bezpieczny i właściwy, ale również na rozwijanie pasji." - powiedziała Beata Dampc dyrektor SP nr 5 w Wejherowie. 

Obiekt będzie posiadał oprócz niezbędnego zaplecza sanitarnego i wyposażenia, również ściankę wspinaczkową. Przed budynkiem powstaje odcinek do jazdy na rolkach. Cały teren wokół szkoły zostanie zagospodarowany i wyposażony w ławki oraz stojaki na rowery. 
Wraz z budową hali trwa modernizacja ulicy Waśkowskiego, która  jest drogą dojazdowa do Szkoły Podstawowej nr 5. Całość inwestycji, łącznie z budową przyległej do szkoły ul. Waśkowskiego, wyniesie ok. 10 mln zł.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe