Rafał Szlas kandyduje do Sejmu. Trzeba wspierać lokalne samorządy...

  • 10.09.2019, 13:00 (aktualizacja 10.09.2019, 13:43)
  • Redakcja wejherowo24.info
Rafał Szlas kandyduje do Sejmu. Trzeba wspierać lokalne samorządy...
13 października odbędą się w naszym kraju wybory parlamentarne. Z powiatu wejherowskiego kandydatem do sejmu jest m.in Rafała Szlas, który jako pierwszy oficjalnie ogłosił swoją kandydaturę.

Rafał Szlas oficjalnie rozpoczął kampanię. Startuje bowiem na posła z komitetu Koalicja Obywatelska  – Platforma Obywatelska, chociaż jak podkreśla jest kandydatem bezpartyjnym.

"Jestem kandydatem bezpartyjnym, samorządowcem, działaczem sportowym i społecznym. Moja chęć kandydowania wzięła się przede wszystkim z chęci pomocy samorządom." - powiedziała Rafał Szlas kandydat do Sejmu Rzeczypospolitej. 

Rafał Szlas chce wspomagać małe samorządy. Walczyć o więcej subwencji dla lokalnych gmin. Jest zwolennikiem, aby wpływy z podatku PIT i CIT w całości zostały w samorządach, a nie jak obecnie miasta i gminy dostają tylko 38% z PIT i niecałe 7 % z CIT.

"Jako działacz społeczny jestem wśród ludzi i wspieram organizacje społeczne. Chcę pomagać i wierzę, że można to zrobić. Jako parlamentarzysta będę się starał, żeby osoby, które  pomagają organizacjom mogły darowane kwoty odpisać od podatku, ponieważ organizacje społeczne robią dużo dobrego. Jestem człowiekiem sportu i nie zapominam również  o nim." - powiedział Rafał Szlas. 

Rafał Szlas  drugą kadencje pełni funkcje radnego miejskiego. Wcześniej działał jako prezes klubu sportowego. Jak twierdzi dziś w sejmie potrzebna jest silna polska reprezentacja samorządowa, aby walczyć o Polskę gminną. Na liście wyborczej startuje z numerem 11. 

 

Poniżej prezentujemy list kandydata do mieszkańców...

Szanowni mieszkańcy!

Dziś oficjalnie rozpoczynam kampanię wyborczą jako kandydat do Sejmu Rzeczypospolitej. Staruję na posła z komitetu Koalicja Obywatelska – Platforma Obywatelska, chociaż jestem kandydatem bezpartyjnym. Kandyduję jako samorządowiec i jako działacz społeczny oraz sportowy - w tych obszarach chcę działać w przyszłym sejmie.

Po pierwsze, trzeba ratować finanse samorządów, gdyż rząd zabiera miastom i gminom miliony złotych. Będzie mniej wybudowanych dróg, boisk, mieszkań, czy też imprez kulturalnych i sportowych dla mieszkańców, itd. Jestem radnym miejskim drugą kadencję i doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Zagrożone są szczególnie te mniejsze samorządy, o które chce walczyć. Dla przykładu, Wejherowo na wyższych dopłatach do oświaty ze swojego budżetu i zmianach w podatku PIT będzie każdego roku traciło blisko 35 mln zł, których nie otrzyma z budżetu państwa, chociaż powinno je dostać. To ogromna kwota. Dla porównania, realizowany obecnie Węzeł Integracyjny Wejherowo-Kwiatowa z tunelem będzie kosztował ze środków miasta niecałe 21 mln zł. Chcę zmienić tę sytuację, przecież tak naprawdę to wejherowianie stracą na tym, że w Mieście zabraknie co roku tych 35 milionów z budżetu państwa. Tracą mieszkańcy, trzeba działać! Koalicja Obywatelska proponuje, aby wpływy z podatku PIT i CIT w całości zostały w samorządach, a nie jak obecnie miasta i gminy dostają tylko 38% z PIT i niecałe 7 % z CIT. To znakomita i konkretna propozycja, jeden z elementów programu „Polska Samorządna” Trzeba pomóc samorządom! Rząd sobie bez problemu poradzi, gdyż - jak sam twierdzi – bardzo wzrosły wpływy z podatku VAT.

Po drugie, zawsze jestem blisko ludzi, sam działam społecznie. Uważam, że warto pomagać organizacjom społecznym, które robią wiele dobrego dla mieszkańców. Jako poseł będę zabiegał m.in. o to, aby państwo bardziej wspierało finansowo takie organizacje oraz stwarzało możliwości ustawowe poprzez ulgi podatkowe dla prywatnych darczyńców. Będę walczył o zwiększenie obecnego 1%, który każdy może ze swojego podatku PIT przeznaczyć na cele charytatywne i społeczne.

Po trzecie, sport jest mi szczególnie bliski, sport mnie wychował i ukształtował. Moim celem jest zawsze rozwój sportu, w szczególności dzieci i młodzieży oraz sportu powszechnego, budowa nowych obiektów, wsparcie dla stowarzyszeń sportowych. Jako poseł będę miał dużo większe możliwości działania, a na sporcie się znam, zajmuję się tym od wielu lat.

Szanowni mieszkańcy!

Startuje z numerem 11 na liście wyborczej. W piłce nożnej 11 to tradycyjnie numer zawodników ofensywnych, którzy zdobywają bramki i zapewniają zwycięstwo swojej drużynie. Wielu zawodników z „jedenastką” i Białym Orłem na koszulce walczyło i wygrywało w polskiej reprezentacji. Dziś w sejmie potrzebna jest silna polska reprezentacja samorządowa, aby walczyć o Polskę gminną. Chcę grać w tej reprezentacji i wygrywać dla Polski lokalnej, dla Was.

Rafał Szlas

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe