Mieszkańcy do dzieła. Trwa głosowanie Budżetu Obywatelskiego

  • 11.09.2019, 08:58 (aktualizacja 04.10.2019, 13:52)
  • Redakcja wejherowo24.info
Mieszkańcy do dzieła. Trwa głosowanie Budżetu Obywatelskiego Zdj: UM Wejherowo
Od 9 do 23 września mieszkańcy Wejherowa będą mogli głosować na projekty zgłoszone w ramach tegorocznej piątej edycji Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród 20 projektów - 10 to projekty inwestycyjne, a 10 – nieinwestycyjne.

To już piąta edycja Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do tej pory zrealizowano łącznie 18 projektów inwestycyjnych oraz 10 nieinwestycyjnych.

"W sumie za kwotę ok. 4 mln zł.  Są jeszcze realizowane projekty z zeszłego roku, 5 inwestycyjnych i 2 nieinwestycyjne. Pokazuje to, jak wielkie jest zaangażowanie i chęć składania wniosków." - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa. 

W tym roku Wejherowianie wybierają z grona 10 projektów inwestycyjnych i 10 nieinwestycyjnych. Osoby, które ukończyły 16 rok życia mogą oddać jedynie dwa głosy, po jednym na najlepszy ich zdaniem pomysł inwestycyjny i jeden głos na najlepszy pomysł nieinwestycyjny. 

"Głosujemy tradycyjnie wrzucając głos do urny. Takie urny znajdują się w wejherowskim Ratuszu, w Urzędzie Miejskim przy ul. 12 Marca 195, w Filharmonii Kaszubskiej, w Szkole Podstawowej nr 9 na os. 1000 Lecia PP 15, w Szkole Podstawowej nr 5, w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz na krytej pływalni przy SP 8. (...) Możemy głosować także za pośrednictwem internetu, wchodząc na stronę www.wejherowo.pl Każdy mieszkaniec oddaje maksymalnie dwa głosy. Jeden na projekt inwestycyjny, jeden na nieinwestycyjny. Ważne jest to, żeby nie głosować kilkukrotnie, bo wtedy oba głosy będą nieważne." - powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz wiceprezydent Wejherowa.  

Glosować można do 23 września. W październiku poznamy zwycięskie projekty, czyli te,które uzyskały największe poparcie Wejherowian. 

 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe