Tydzień Zrównoważonego Transportu. Zostaw samochód...

  • 18.09.2019, 11:32 (aktualizacja 18.09.2019, 11:43)
  • Redakcja wejherowo24.info
Tydzień Zrównoważonego Transportu. Zostaw samochód...
Trwa „Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu”. Potrwa do 22 września. W tym roku do akcji włączyło się także Miasto Wejherowo, które przez cały tydzień aktywnie będzie wspierać to proekologiczne przedsięwzięcie.

Podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Wejherowie prowadzonych będzie szereg działań promocyjnych i edukacyjnych mających na celu zachęcenie m.in. kierowców, aby na kilka dni w roku odstawili swoje samochody do garażu i skorzystali z alternatywnych, ekologicznych środków transportu. Celem jest także zachęcenie młodzieży do częstszego chodzenia pieszo i używania roweru jako formy podróżowania.
Od poniedziałku do piątku w szkołach, których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Wejherowa, odbywać się będą pogadanki edukacyjne prowadzone przez strażników miejskich. Wejherowscy funkcjonariusze przybliżą uczniom m.in. przepisy drogowe i zasady bezpiecznego poruszania się rowerem.
Na facebooku wejherowo.pl realizowana jest zabawa z nagrodami. W piątek, 20 września, o godz. 15.poznamy zwycięzców. 
W sobotę, 21 września, wejherowski Miejski Zakład Komunikacji zaprasza do bezpłatnego zwiedzania zajezdni autobusowej. Od godz. 10.oo do 13.00 w Wejherowie przy ul. Tartacznej 4 każdy chętny będzie mógł obejrzeć bazę MZK. W związku z tym, zostanie uruchomiona bezpłatna linia „Wejherowo Wita”, która tego dnia będzie dwukrotnie kursować spod placu Jakuba Wejhera (o godz. 10.00 i 11.00) do zajezdni 
Europejską kampanię tradycyjnie zakończy w niedzielę, 22 września, „Dzień bez Samochodu”. Tego dnia zarówno na terenie Wejherowa, jak i całego województwa pomorskiego, właściciele samochodów na podstawie okazanego dowodu rejestracyjnego będą mogli jeździć komunikacją miejską za darmo (także pociągami SKM i PR).

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

plaga
plaga 18.09.2019, 16:23
Policja zbroi się na kierowców po narkotykach. I słusznie
Tomasz Budzik TOMASZ BUDZIK • 5 godzin temu • 4 komentarze

Komenda Główna Policji kupuje elektroniczne narkotesty. To odpowiedź na widoczną na drogach tendencję. Liczba osób wsiadających za kierownicę po użyciu środków odurzających rośnie nawet o 30 proc. rok do roku.

Pozostałe