Osiedle Fenikowskiego. Kolejny projekt obywatelski zrelizowany

  • 19.09.2019, 11:21 (aktualizacja 19.09.2019, 11:40)
  • Redakcja wejherowo24.info
Osiedle Fenikowskiego. Kolejny projekt obywatelski zrelizowany
Na osiedlu Fenikowskiego zakończył się III etap rozbudowy terenu rekreacyjnego realizowanego w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wybudowano boisko oraz park linowy.

Boisko do piłki nożnej i park linowy to kolejny krok związany z rozbudową tzw. Jakubowej Polany przy osiedlu Fenikowskiego w Wejherowie. Zakończono już 29 projekt, który wygrał jedną z edycji Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

"To osiedle jest bardzo zaangażowane, żeby teren rekreacyjny był coraz ładniejszy i ciekawszy." - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa. 

Tak zwana "Jakubowa Polana" dziś tworzy miejsce spotkań, rekreacji oraz zabawy dla wszystkich mieszkańców osiedla Fenikowskiego. Wcześniej był to zwykły, niezagospodarowany teren . Obecny kształt zawdzięcza istnieniu Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego, mieszkańcom, a zwłaszcza radnym,: Mariuszowi Łupinie i Rafałowi Szlas. 
Inwestycja kosztowała 192 tys. zł. Teren posiada również mini scenę, plac zabaw, ławeczki, wiatę piknikową, siłownię na świeżym powietrzu. Jest stale monitorowany i oświetlony, wraz z drogą doprowadzającą do "Jakubowej Polany". 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe