Decyzja PZPN odnośnie Gryfa. Policja zatrzymała sprawców wandalizmu na stadionie

  • 27.09.2019, 12:04 (aktualizacja 27.09.2019, 12:38)
  • KPP Wejherowo/PZPN/redakcja
Decyzja PZPN odnośnie Gryfa. Policja zatrzymała sprawców wandalizmu na stadionie
We wtorek na Wzgórzu Wolności odbył się mecz pomiędzy Gryfem Wejherowo a Lechią Gdańsk. Gracze Lechii pokonali żółto - czarnych wynikiem 3:2. Niestety podczas spotkania kibice wejherowskiej drużyny odpalili race. Jedna z nich "wylądowała" tuż obok bramkarza Lechii. Kryminalni z wejherowskiej komendy ustalili tożsamość dwóch mężczyzn, którzy podczas meczu odpalili race na wejherowskim stadionie. Natomiast Polski Związek Piłki Nożnej wydał decyzję odnośnie wejherowskiego klubu.

We wtorek policjanci zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami z Wejherowa i Gdańska. Impreza odbyła się na wejherowskim stadionie. Do zabezpieczenia meczu skierowanych zostało kilkuset policjantów. Od początku spotkania na stadion skierowano mobilne centrum monitoringu oraz dodatkowych funkcjonariuszy, którzy dodatkowo rejestrowali sytuację na stadionie. W pewnym momencie, podczas trwania pierwszej połowy meczu, zostały odpalone race.
W związku z tym zdarzeniem, policjanci szczegółowo analizowali zgromadzone nagrania. Kryminalni zajmując się sprawą, ustalili tożsamość dwóch mężczyzn, którzy odpalili race na stadionie.
Na podstawie zebranych dowodów policjanci przedstawili dwóm sprawcom (18 i 19-latkowi) zarzuty dotyczące nieostrożnego obchodzenia się z ogniem. Obaj mężczyźni przyznali się do stawianych zarzutów. Sprawa teraz zostanie skierowana do sądu rejonowego, który zadecyduje o wymiarze kary. Za popełnione czyny grozi m.in. kara aresztu albo grzywny w wysokości nawet do 5 tys. zł.Obecnie policjanci nadal pracują nad tym, aby ustalić tożsamość kolejnych osób.
  

Decyzja PZPN:

Po rozpatrzeniu sprawy, dotyczącej braku porządku i bezpieczeństwa na stadionie podczas meczu Totolotek Pucharu Polski, rozegranego pomiędzy klubami Gryf Wejherowo a Lechia Gdańsk 24 września 2019 roku, Komisja Dyscyplinarna PZPN postanowiła:
a) ukarać klub Gryf Wejherowo karą zasadniczą wykluczenia z rozgrywek Totolotek Pucharu Polski w sezonie 2020/2021 na szczeblu związku piłki nożnej oraz szczeblu centralnym;
b) ukarać klub Gryf Wejherowo karą zasadniczą zakazu rozgrywania meczów z udziałem publiczności na całym obiekcie sportowym, w miejscowości będącej siedzibą klubu, w wymiarze jednego meczu w rozgrywkach II ligi;
c) ukarać klub Gryf Wejherowo karą zasadniczą zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze rozgrywane w rozgrywkach II ligi w sezonie 2019/2020 do 31 grudnia 2019 roku.

 

KPP Wejherowo/PZPN/redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe